هدر موبایل
1388/01/16 16:37:00
سرویس صحن

سلیمی: مجلسیان با ارائه طرح‌های کارآمد نوید بخش اجرایی شدن اصلاح الگوی مصرف باشند

**نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی اصلاح الگوی مصرف یک ایده بنیادی دانست و از نمایندگان خواست با ارائه طرح‌های کار آمد و تسهیل قوانین و قواعد موجود نوید بخش اجرایی شدن این ایده باشند.

"علیرضا سلیمی" دومین ناطق جلسه علنی روز یکشنبه ضمن تبریک ولادت امام حسن عسگری(ع) و تسلیت وفات کریمه اهل بیت حضرت معصومه(ع) اظهار داشت: مقام معظم رهبری در آستانه سال نو بیناتشان مسیر حرکت کشور در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و عقیدتی را به خوبی روشن کردند و نقشه راه آینده ما را ترسیم نمودند.

نماینده مردم محلات و دلیجان ادامه داد: تامل در هر کدام از این 4 فصل می تواند به درستی ما را به آنچه باید انجام دهیم رهنمون نماید.

وی گفت: رهبر انقلاب دهه آینده را دهه پیشرفت و عدالت نام نهادند که در مقوله پیشرفت توجه به نکات ذیل که مد نظر مقام معظم رهبری است ضروری می نماید.

سلیمی با بیان اینکه پیشرفتی قابل قبول است که همه جانبه باشد و نه یک بعدی، خاطرنشان کرد: لذا پیشرفت در عرصه‌های دهگانه که عبارتند از پیشرفت در ثروت ملی، دانش و فن آوری، اقتدار و عزت بین المللی، اخلاق و معنویت، امنیت کشور، ارتقای بهره وری، قانون گرایی و انضباط اجتماعی، وحدت و انسجام ملی، رفاه عمومی و رشد سیاسی مورد توجه است.

نماینده مردم محلات و دلیجان تصریح کرد: زیبنده مجلس است که به روشنی راهی منطقی فرار روی ملت عزیز ایران در عرصه های فوق قرار دهد.

سلیمی با اشاره به وجود عناصر لازم و آمادگی در کشور، دستیابی به این پیشرفت متکامل را سهل و آسان دانست.

وی با برشمردن عواملی چون تجربه مدیران و نخبگان، حضور نسل جوان، تحصیل کرده و با نشاط، تحصیل زیر ساخت ها و عزم ملی مردم کشور مان برای در نوردیدن فضاهای جدید، بر ضرورت  توجه مجلس برای تقویت این عوامل تاکید کرد.

وی با اشاره به سخنان حکیمانه مقام معظم رهبری در مورد عدالت گفت: اصلاح رفتارها و روش‌ها در این عرصه، کم کردن فاصله‌ها، دادن فرصت‌های برابر برای همگان، توسعه آن بر ساحت‌های گوناگون فرهنگی، رفتاری و اخلاقی، مبارزه بی امان با فساد مالی و اقتصادی، مهار کردن متجاوزان در ثروت ملی، مقابله با ویژه خواران و عدالت جغرافیایی که البته اجرای این عدالت نیازمند قاطعیت و شجاعت و ساده زیستی و خود سازی و استفاده از عقلانیت است، ضروری می نماید.

سلیمی با اشاره به نام گذاری سال 1388 به نام سال اصلاح الگوی مصرف از سوی رهبر معظم انقلاب، اصلاح الگوی مصرف یک ایده بنیادی دانست که برای حصول استقلال تام و تمام در کشور نیازمند عزم جدی در همه سطوح و ابعاد می‌باشد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در ادامه سخنانش به مشکلات بخش حمل و نقل اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه خسارات هزینه های این بخش  در کشور روزانه 70 میلیارد تومان و سالانه 25 هزار میلیارد تومان است گفت: در هر سال حدود 4 میلیارد ساعت وقت مردم در شهرهای بزرگ تلف می گردد و مردم برای انجام کارهای اداری خود باید به 3 هزار دستگاه مراجعه کنند که ما از حدود 18 هزار دفتر خدمات تنها 4 هزار آن را تاکنون تامین کرده‌ایم.

وی در خصوص مصرف نان، آب، برنج، شکر و انرژی نیز گفت: در این زمینه ها آمار‌های هشدار دهنده‌ای وجود دارد که کنترل این میزان مصرف بی رویه نیازمند اداره جدی از سوی مردم و مسئولان است.

سلیمی با تاکید بر اینکه مجلس و دولت باید هر کدام در عرصه‌های مرتبط ورود پیدا کرده و آن بخشی از این ایده متعالی را که مربوط به خود آنها است را عملیاتی نمایند، خاطرنشان کرد: دولت و مجلس نباید تنها به جنبه شعاری و نمادی آن بسنده کنند و شایسته است مجلسیان عزیز از خود شروع کرده و با ارائه طرح‌های کار آمد و تسهیل قوانین و قواعد موجود نوید بخش اجرایی شدن این ایده باشند.

نماینده مردم محلات و دلیجان اصلاح الگوی مصرف را نیازمند تغییر عادت و سنت ها چه در امور فردی و چه در زمینه های ملی دانست و تاکید کرد: زیبنده است ضمن فرهنگ سازی در این راستا عملا شاهد تغییر رفتارها و تفاوت در روش ها ساری و جاری باشیم.

وی تصریح کرد: با عنایت به شرایط پیش آمده و خواسته مقام معظم رهبری باید در زمینه هدف‌مند کردن یارانه ها با عقلانیت و به دور از شتاب زدگی راهی محکم اتخاذ کرد تا انشاء الله شیرینی میوه آن را همگان حس نمایند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس در پایان سخنانش به مشکلات بهداشتی، راههای ارتباطی، آمایش صنعت و پروژه انتقال آب در حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و گفت: تاکنون علی‌رقم پیگیری های مکرر، بحث بهداشت و درمان در منطقه به نتیجه نرسیده و بنده به عنوان نماینده مردم مراتب اعتراض جدی مردم خونگرم شهرستانهای محلات و دلیجان را به وزارت مربوطه اعلام می‌دارم و انتظار تغییر جدی در این زمینه را دارم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet