هدر موبایل
1388/01/17 07:55:00
سرویس بین الملل
در حاشیه اجلاس جهانی بین المجالس برگزار شد

نشست هماهنگی نمایندگان کشورهای عضو مجمع مجالس آسیایی

**نشست هماهنگی نمایندگان کشورهای عضو مجمع مجالس آسیایی، شب گذشته در حاشیه اجلاس جهانی بین المجالس در آدیس آبابا مرکز اتیوپی برگزار شد.

در این جلسه شرکت کنندگان تلاش کردند درباره پیشنهادهای ارائه شده به دبیرخانه اجلاس بین المجالس بحث و بررسی کنند.

"سیدمحمدهادی نژادحسینیان" دبیرکل مجمع مجالس آسیایی از احتمال حمایت این مجمع از پیشنهاد برخی کشورهای اسلامی را درباره لزوم حمایت از غزه و محکوم بودن جنایات رژیم صهیونیستی خبر داد.

دبیرکل مجمع مجالس آسیایی همچنین بررسی پیشنهاد ارائه شده هند برای مبارزه با تروریسم به اجلاس بین المجالس، پیشنهاد کانادا درباره بحران مالی جهانی، پیشنهاد ونزوئلا درباره توجه جدی به بحران مالی جهانی و تاثیر آن بر کشورهای فقیر به ویژه آفریقایی و پیشنهاد مکزیک برای مبارزه با جرایم سازمان یافته را از دیگر مباحث مطرح در این نشست عنوان کرد.

مجمع مجالس آسیایی که دارای 40 عضو رسمی و 18 عضو ناظر است، در سال 2006 در اجلاس تهران از انجمن مجالس آسیایی برای صلح به مجمع مجالس آسیایی تغییر یافت و اکنون ریاست این مجمع بر عهده اندونزی است و سال پیش نیز این ریاست بر عهده جمهوری اسلامی ایران بود.

با توجه به نقش کشورهای آسیایی در اجلاس بین المجالس، تصمیم های نشست های هماهنگی مجمع مجالس آسیایی در این اجلاس تاثیرگذار خواهد بود.

یکصد و بیستمین اجلاس جهانی بین المجالس از روز 16 فروردین در آدیس آبابا پایتخت اتیوپی برگزار می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet