هدر موبایل
1388/01/16 17:53:00
سرویس کمیسیون ها

گزارش کفاشیان به کمیسیون فرهنگی در خصوص آخرین وضعیت تیم ملی فوتبال

**رییس فدراسیون فوتبال کشور در خصوص آخرین وضعیت تیم ملی به کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گزارش داد.

"جواد آرین منش" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص جلسه روز شنبه کمیسیون فرهنگی گفت: این جلسه که با حضور علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال کشور به همراه اعضای هیات رئیسه فدراسیون جهت ارائه گزارش آخرین وضعیت تیم ملی فوتبال و مدیریت آن تشکیل شد.

وی با اشاره به اینکه این دعوت از سوی کارگروه کمیته ورزشی و تربیت بدنی مجلس صورت گرفته بود، افزود: رئیس فدراسیون فوتبال گزارشی از روند کار از ابتدای انتخاب علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی، چگونگی انتخاب و سپس برکناری وی ارائه کردند و علل و دلایل این برکناری را تشریح کرده و نیز در مورد تصمیم گیری هایی که در خصوص انتخاب سرمربی جدید تیم ملی در حال انجام است توضیحاتی ارائه کردند.

آرین منش خاطرنشان کرد: براساس گزارش آنها سرمربی جدید تیم ملی ظرف دو سه روز آینده ترجیحا از میان مربی بومی که با وضعیت فوتبال کشور آشنایی دارند انتخاب خواهد شد.

وی تصریح کرد: سیاست فدراسیون فوتبال در این مقطع و با توجه به راهیابی تیم ملی به مسابقات جام جهانی از حساسیت ویژه ای برخوردار است. سیاست فدراسیون براین است که علاوه بر استفاده از مربیان بومی با بهره گیری از خرد جمعی و تشکیل کمیته ای فنی مرکب از مربیان داخلی و مربیان ایرانی شاغل در خارج از کشور جهت دادن مشورت و کمک فکری به سرمربی اقدام نماید.

نماینده مشهد ادامه داد: ‌فدراسیون باید با تصمیم گیری جمعی و بهره گیری از نظرات کارشناسان و صاحبنظران برای خروج از چالش های بوجود آمده استفاده کنند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود به بررسی کمیسیون پیرامون نام گذاری سال 88 تحت عنوان اصلاح الگوی مصرف اشاره کرد و گفت: کمیسیون دستیابی به راهکاری های فرهنگی تحقق اصلاح الگوی مصرف را در دستور کار خود قرار داد.

وی افزود: کمیسیون فرهنگی اعتقاد راسخ دارد که تحقق اصلاح الگوی مصرف بدون توجه به زیرساخت‌های فرهنگی میسر نیست و خوشبختانه موضوع اصلاح الگوی مصرف و بهره‌وری از امکانات موجود دارای مبانی فکری و شرعی و جایگاه ممتازی در فرهنگ ایرانی اسلامی دارد.

آرین منش اظهار داشت: توجه به این مبانی فکری و توجه به بخش آموزش، تدوین و تصویب قوانین تاثیرگذار و استفاده از ابزارهای نظارتی مجلس می تواند ما را در تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری یاری نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet