خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/02/16 10:46:06
سرویس بین الملل
شوهانی:

اتحادیه اروپا به اعاده حیثیت اسکاتلند در انتخابات بریتانیا امیدوار است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ضمن اشاره به اعاده حیثیت اسکاتلندی‌ها در انتخابات پارلمانی بریتانیا گفت: اتحادیه اروپا که به شدت نگران جدایی لندن از بروکسل هستند به پیروزی حزب محافظه کار با حمایت ادینبرو امیدوارهستند.
اتحادیه اروپا به اعاده حیثیت اسکاتلند در انتخابات بریتانیا امیدوار است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ضمن اشاره به اعاده حیثیت اسکاتلندی‌ها در انتخابات پارلمانی بریتانیا گفت: اتحادیه اروپا که به شدت نگران جدایی لندن از بروکسل هستند به پیروزی حزب محافظه کار با حمایت ادینبرو امیدوارهستند. https://cdn.icana.ir/d/019/104254.jpg اتحادیه,اروپا,به,اعاده,حیثیت,اسکاتلند,در,انتخابات,بریتانیا,امیدوار,است Icana

احمد شوهانی در گفت و گو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت با بیان این که انتخابات پارلمانی بریتانیا برنده مشخصی نخواهد داشت ، گفت: اقتدار سنتی دو حزب کارگر و حزب محافظه کار از میان رفته است و همان‌گونه که در انتخابات 2010 پارلمانی بریتانیا مشاهده کردیم این حزب لیبرال دموکرات انگلستان بود که نخست وزیر بریتانیا را مشخص کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه گفت: اسکاتلندی ها که در جریان همه‌پرسی استقلال از بریتانیا در سال گذشته شکست خوردند در انتخابات فردا به نوعی عزم خود را برای اعاده حیثیت جزم کرد‌ه‌اند و به نوعی بالاترین حضور در انتخابات را رقم می‌زنند.

براساس گمانه زنی‌ها ؛ نیکلا استورجن، رهبر حزب ملی اسکاتلند، شگفتی انتخابات سراسری بریتانیا خواهد بود. نه تنها میان اسکاتلندی ها بلکه میان مردم بریتانیا شخصیتی محبوب است. او قول پایان دادن به ریاضت اقتصادی و حفظ خدمات درمانی همگانی است.شهرت ناگهانی این وکیل که از ۱۶ سالگی فعالیتهای سیاسی خود را آغاز کرده جانی تازه به حزب ملی اسکاتلند بخشیده است. گرچه که این حزب بازنده همه پرسی استقلال اسکاتلند در سال ۲۰۱۴ بود با اینحال شمار هوادارانش چهار برابر شده است. از هنگامیکه خانم استورجن جانشین رهبر قدیمی این حزب، الکس سالموند، شده است، در تصمیم گیریهای بزرگ این حزب شرکت می کند. او به صراحت ابراز داشته که انتخابات سراسری بریتانیا در روز ۷ مه انتخاباتی برای استقلال بریتانیا نیست.

شوهانی گفت: نخست وزیر آینده بریتانیا به طور حتم توسط خانم استورجن تعیین خواهد شد. اسکاتلندی‌ها با حمایت از یک شخصیت واحد به نوعی می‌خواهند قدرت خود را به رخ لندن‌ بکشانند.

وی در تکمیل سخنان خود گفت: اگرچه ادمیلیبند،رهبر حزب کارگر ائتلاف با اسکاتلندی‌ها را تکذیب کرده است اما این موضوع محتمل‌ترین اتفاق برای آینده سیاسی بریتانیا است. اسکاتلندی‌ها از دیویدکامرون به شدت متنفر هستند و این موضوع در تکذیب شدید الحن تکذیب حمایت آنها از حزب محافظه کار مشاهده‌شد. در همین‌حال عکس‌هایی منتشر شده است که اد میلیبند پرچم اسکاتلند را تکان‌ می‌دهد و این به معنی ائتلاف وی با ؛ نیکلا استورجناست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن اشاره به استرس اتحادیه اروپا در انتخابات پارلمانی فردای بریتانیا گفت: بریتانیا کشوری تاثیرگذار بر سیاست‌های اتحادیه اروپا است و خروج احتمالی نماینده لندن از بروکسل ، ائتلاف بزرگ قاره سبز را به فروپاشی می‌کشاند. کشورهای اروپایی اگرچه ظاهرا تنها نظاره گر انتخابات هستند اما از طریق کانال‌های مختلف تلاش‌ می‌کنند نظر بریتانیایی ها را به ماندند در اتحادیه اروپا مجاب کنند.

وی در اشاره به افزایش قدرت حزب ملی اسکاتلند گفت: کشورهای عمدتا بلوک شرق و سابقا عضو اتحادیه جماهیر شوروی هزینه های سنگینی بر اتحادیه اروپا تحمیل کرده اند و این موضوع موجب نارضایتی در کشورهای بالادستی قاره سبز شده‌است اما موضوع اینجاست که پاره شدن زنجیره ستاره‌های پرچم آبی اتحادیه اروپا هزینه‌های سنگینی برای انها در پی خواهد داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet