هدر موبایل
1394/02/16 18:11:20
سرویس اجتماعی
سعیدی خبر داد:

دستگاه های متولی آسیب های اجتماعی غافلگیر شده اند /ستاد مواد مخدر فقط آمار می دهد

عضو هیئت رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس معتقد است دستگاه های مسئول در حوزه آسیب های اجتماعی به دلیل تغییر شرایط زندگی اجتماعی و گذر کشور از دوران سنتی به مدرنیته، پیش بینی آسیب های جدید را در این بخش نداشته و به این دلیل نتوانسته است بر اساس رویدادها و آسیب هایی که امروز کشور با آن مواجه است برنامه ریزی مناسب و مدونی را برای مقابله با آن انجام دهد.
دستگاه های متولی آسیب های اجتماعی غافلگیر شده اند /ستاد مواد مخدر فقط آمار می دهد عضو هیئت رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس معتقد است دستگاه های مسئول در حوزه آسیب های اجتماعی به دلیل تغییر شرایط زندگی اجتماعی و گذر کشور از دوران سنتی به مدرنیته، پیش بینی آسیب های جدید را در این بخش نداشته و به این دلیل نتوانسته است بر اساس رویدادها و آسیب هایی که امروز کشور با آن مواجه است برنامه ریزی مناسب و مدونی را برای مقابله با آن انجام دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/44059.jpg دستگاه,های,متولی,آسیب,های,اجتماعی,غافلگیر,شده,اند,/ستاد,مواد,مخدر,فقط,آمار,می,دهد Icana

محمد اسماعیل سعیدی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه کشور در حال گذار از دوران سنتی به دوران جدید است گفت:این موضوع سبب شده است آسیب های اجتماعی و پدیده هایی که می تواند یک تهدید برای جامعه محسوب شود نیز تغییر شکل  بدهد که برای مقابله با آن سازمان های متعددی در کشور ایجاد شده است.

نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو در مجلس،آسیب های اجتماعی را دارای پیچیدگی ها و گستردگی بالایی دانست و عنوان کرد:یکی از عللی که باعث تعدد دستگاه های مسئول در حوزه آسیب های اجتماعی شده است همین چند پارچگی و گسترده بودن این مسایل است و باید در این زمینه با اقدامی جدی به گونه ای عمل شود که این سازمان ها بتوانند به وظایف و کارکردهای خود به خوبی عمل کنند.

وی  رشد طلاق،افزایش تعداد مصرف کنندگان مواد مخدر،بالا رفتن سن ازدواج و سالمند شدن جمعیت کشور را  از آسیب های پیش روی کشور دانست و با تاکید بر اینکه در آستانه بحران قرار داریم افزود: این مسایل از آسیب های جدی جامعه است و بزودی در گذر زمان این مشکلات خود را نمایان خواهند کرد.

عضو هیئت رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس با  اذعان به اینکه  اگر همین امروز هم برای مقابله با بحران آینده اقدام کنیم دیر شده است خاطرنشان کرد:در صورتی که سازمان ها و دستگاه های مسئول تغییری در روند برنامه ها و رویکردهای خود نداشته باشند در آینده بحرانی که در انتظار آن هستیم  رخ خواهد داد و آن زمان با مشکلات جدی تری مواجه می شویم.

سعیدی با بیان اینکه عملکرد برخی سازمان ها و ستادهای مسئول در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی قابل قبول نیست ابراز داشت:ستاد مبارزه با مواد مخدر به عنوان ستاد مرکزی مدیریت و متولی بحث پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر کشور کارایی لازم را در پیشگیری از این آسیب نداشته است و نتوانسته برنامه ای مدون برای اجرای وظایف و کارکرده های خود به مجلس ارایه کند.

وی از تاکید چند باره کمیسیون اجتماعی مجلس به وزیر کشور به عنوان دبیر این ستاد برای ارایه برنامه ای جامع برای مبارزه با مواد مخدرخبر داد و اظهار داشت:تاکنون به این درخواست ها پاسخی داده نشده است و مسئولان این ستاد صرفا آمار می دهند و از برنامه خبری نیست.

نماینده تبریز،آذرشهر و اسکو در مجلس خواهان بازنگری در کارکرده های ستاد مبارزه با مواد مخدر شد و تاکید کرد:مردم باید احساس کنند که در این ستاد برنامه ای برای پیشگیری،مبارزه و درمان مواد مخدر وجود دارد و این برنامه ها را ببینند تا زمینه کاهش آسیب های ناشی از این آسیب در جامعه فراهم شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet