هدر موبایل
1388/01/18 13:50:00
سرویس صحن

انتقاد کواکبیان به بی‌توجهی وزرا به تذکرات و نامه‌های نمایندگان

**نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی طی یک تذکر آیین نامه‌ای از بی‌توجهی وزرا به تذکرات و نامه‌های نمایندگان انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "مصطفی کواکبیان" با استناد به مواد 219، 220 و 221 آیین‌نامه داخلی در خصوص استیضاح وزرا گفت: 5 ماه به پایان دوره دولت نهم باقی مانده است اما مسایلی که در موضوع استیضاح وزیر جهاد کشاورزی بوجود آمده بود ما را مایوس کرد که در این مجلس بتوانیم بحث استیضاح وزرا را پیگیری کنیم.

وی افزود: لذا وزرای کابینه دولت نهم نیز با آگاهی از استیضاح نشدن آنها در مجلس، اصلا به تذکرات و نامه‌های نمایندگان توجه نمی‌کنند.

کواکبیان خطاب به لاریجانی گفت: خواهش می کنیم برای حفظ شان مجلس و جایگاه نظارتی آن، به وزرا تذکر دهید.

وی اظهار داشت: روز به روز بر واردات کالاهای کشاورزی در کشور افزوده می‌شود. شب گذشته نیز وزیر جهاد کشاورزی اعلام کردند که قرار است امسال چندین میلیون تن گندم خریداری کنند.

نماینده مردم سمنان اظهار داشت: علت استیضاح وزیر جهاد کشاورزی مربوط به شخص وزیر نبود بلکه بخاطر مشکلات زیادی که در این بخش وجود داشت بود. متاسفانه در میادین تره‌بار انواع میوه‌های خارجی وجود دارد. چه کسی باید بر این موضوعات نظارت کند؟

کواکبیان گفت: ما اگر دلسوزانه این حرف‌ها را در مجلس نگوییم پس کجا باید بگوییم. لذا خواهش من این است که به وزرا تذکر دهید که در صورت عدم مدیریت ممکن است بحث استیضاح مجددا مطرح شود.

علی لاریجانی نیز در پاسخ به وی گفت: شما نمایندگان ابزارهای مختلف نظارتی دارید می‌توانید از وزرا سوال کنید و در کمیسیون‌ها به آن بپردازید.

وی افزود: استیضاح هم منعی ندارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet