هدر اصلی
1386/07/04 15:00:00
سرویس سیاسی

حداد عادل: آمریکا در مسایل هسته ای صداقت ندارد

حداد عادل گفت: آمریکا در مسایل هسته ای صداقت ندارد و از فعالیت های صلح آمیز هسته ای کشورها بعنوان ابزاری برای فشار علیه آن کشورها استفاده می کند.

کیم چنگ ریانگ، سفیر کره شمالی پیش از ظهر امروز چهارشنبه با دکتر غلامعلی حدادعادل، رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خانه ملت، در این دیدار ابتدا دکتر حدادعادل با اشاره به روابط خوب بین جمهوری اسلامی ایران و کره شمالی، گفتند: در سال های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، همکاری ها و روابط دو کشور در سطح خوب و مناسبی بوده است و نتایج مثبتی هم به همراه داشته است.

ایشان با تاکید بر لزوم ایستادگی در برابر سیاست های تجاوزطلبانه و زورگویی های آمریکا، مقاومت ملت های جمهوری اسلامی ایران و کره شمالی را در مقابل این رویکرد استکباری آمریکا از جمله اشتراکات مهم موجود بین دو کشور ذکر کردند و اظهار داشتند: این ایستادگی و شجاعت و مواضع مشترک دو کشور دوست، زمینه لازم را برای دوستی بیشتر ملت های ایران و کره شمالی ایجاد کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ارتباط با مسایل هسته ای نیز خاطرنشان ساختند: برخوردهای دوگانه و تبعیض آمیز آمریکا در مسایل هسته ای در جهان محکوم و مورد نکوهش است.

ایشان ادامه دادند: آمریکا در مسایل هسته ای صداقت ندارد و از فعالیت های صلح آمیز هسته ای کشورها بعنوان ابزاری برای فشار علیه آن کشورها استفاده می کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین از آمادگی مجلس شورای اسلامی برای هرگونه مساعدت در زمینه قانونگذاری در جهت توسعه روابط و همکاری های فیمابین دو کشور بویژه گسترش فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری اعلام.

حدادعادل همچنین ضمن تشکر از دعوت مجدد رئیس مجلس کره از ایشان برای سفر به پیونگ یانگ ابراز امیدواری کرد این سفر در زمان مناسبی انجام گیرد.

در ادامه این دیدار همچنین آقای کیم چانگ ریانگ سفیر کره شمالی در تهران روابط کشور متبوعش با جمهوری اسلامی ایران را خوب و رو به رشد توصیف کرد و گفت: دولت کره شمالی قصد دارد روابط و همکاری های خود را با جمهوری اسلامی ایران بویژه در زمینه های اقتصادی و تجاری بیش از پیش گسترش دهد.

وی با اشاره به گفتگوهای موسوم به شش جانبه گفت: کره شمالی با هشیاری لازم در این مسیر حرکت می کند و در قبال آمریکا، رویکرد عمل در برابر عمل را پی گیری می کند.

سفیر کره شمالی افزود: آمریکا قابل اعتماد نیست و تا زمانی که سیاست خصمانه این کشور علیه کره شمالی رفع نشود گفتگوها نتایج مثبتی نخواهد داشت.

وی در پایان خواستار مساعدت هرچه بیشتر مجلس شورای اسلامی در تسهیل همکاری های دو جانبه بویژه اقتصادی و سرمایه گذاری شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet