خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1394/03/11 16:01:00
سرویس سیاسی
آلیا:

صرفه جویی در وقت و تسریع در اعلام نتایج از مزایای الکترونیکی شدن انتخابات است/لزوم پیش بینی امکانات مورد نیاز فناوری

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: الکترونیکی شدن انتخابات موجب صرفه جویی در وقت شده و در مورد نتایج انتخابات زودتر به جمع بندی رسیده و نتایج اعلام خواهد شد.
صرفه جویی در وقت و تسریع در اعلام نتایج از مزایای الکترونیکی شدن انتخابات است/لزوم پیش بینی امکانات مورد نیاز فناوری عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: الکترونیکی شدن انتخابات موجب صرفه جویی در وقت شده و در مورد نتایج انتخابات زودتر به جمع بندی رسیده و نتایج اعلام خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/107666.jpg صرفه,جویی,در,وقت,و,تسریع,در,اعلام,نتایج,از,مزایای,الکترونیکی,شدن,انتخابات,است/لزوم,پیش,بینی,امکانات,مورد,نیاز,فناوری Icana

فاطمه آلیا در گفتگو با خبرنگار سیاسی خانه ملت، درباره تصویب الکترونیکی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری گفت:‌ در مجموع این موضوع موجب صرفه جویی در وقت شده و در مورد نتایج انتخابات زودتر به جمع بندی رسیده و نتایج اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه باید امکانات لازم نیز برای الکترونیکی شدن انتخابات فراهم شود افزود: درانتخابات دوره های قبل که پیش بینی هایی درمورد الکترونیکی برگزار شدن انتخابات می شد امکانات لازم از جمله تجهیزات فناوری و یارانه ای فراهم نبود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی معتقد است: دولت باید پیش بینی های لازم را در خصوص اجرایی کردن این طرح داشته باشد و اشکالات احتمالی را در این زمینه در نظر بگیرد.

 آلیا گفت: انتخابات چه به صورت الکترونیکی و چه به روش گذشته برگزار شود امکان دخل و تصرفی در آن نیست چرا که عده ای هیئت اجرایی و عده ای هم ناظر شورای نگهبان و همچنین ناظرداوطلبین و فرمانداری ها مستقر هستند و بحث نظارت جایگاه خود را پیدا کرده است.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ادامه داد: گاهی تخلفاتی در انتخابات صورت می گیرد که معمولا در خود حوزه رای گیری است و ارتباطی با اینکه الکترونیکی شدن انتخابات موجب از بین رفتن آن تخلفات شود ندارد.

آلیا با اشاره به اینکه دولت و وزارت کشور مجری انتخابات هستند و باید انتخابات به خوبی برگزار شود گفت:‌ در شیوه برگزاری انتخابات بحثی نیست و دولت  در این زمینه تصمیم گیرنده است اما آنچه در این میان مهم بوده و مطالبه اصلی مردم است نظارت شورای نگهبان قبل،زمان برگزاری و اعلام نتایج انتخابات است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet