ولادت حضرت امام رضا (ع)
1388/01/22 15:10:00
سرویس بین الملل
آمریکا در نشست 1+5 (1)

نقوی حسینی: مواضع کاخ سفید در نشست 1+5، می‌تواند ملاکی برای اثبات تغییر باشد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شوای اسلامی تصریح کرد: مواضعی که آمریکا در مذاکرات گروه ۱+۵ با ایران اتخاذ می‌کند، می‌تواند ملاکی برای اثبات تغییر در سیاست خارجی این کشور باشد.

"سیدحسین نقوی حسینی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به اعلام آمادگی آمریکا برای حضورفعال در مذاکرات گروه 1+5 با ایران  اظهار داشت: خبر تکمیل چرخه سوخت هسته‌ای توسط ایران بازیگران بین المللی را وادار به عکس العمل کرد.

وی ادامه داد: برخورد گروه 1+5 مبنی بر آمادگی برای مذاکره با ایران حرکتی طبیعی و واقع بینانه است چون آنها ایران  را به عنوان یکی از 12 کشور اول دنیا در برخورداری از فناوری هسته‌ای پذیرفته‌اند و می‌دانند با ایران هسته‌ای دیگر نباید از توقف و تعلیق سخن بگویند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: احتمالا محور این دور از مذاکرات شرایط فعالیت‌های آینده  جمهوری اسلامی ایران درچهارچوب مقررات بین المللی است که ما به کرات اعلام کرده‌ایم خارج از این ضوابط حرکت نخواهیم کرد.ن

نماینده ورامین، حضور نماینده آمریکا در این مذاکرات را از حضور قبلی متفاوت دانست و افزود: به نظر می‌رسد با طرح شعار تغییر از سوی اوباما، نماینده آمریکا با یک تغییر موضع  در مذاکرات ظاهر شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا حضور آمریکا در مذاکرات 1+5 با ایران را می‌توان یک اقدام عملی از سوی این کشور در جهت اثبات شعار تغییر دانست یا خیر ، اظهار داشت: صرف این حضور را نمی‌توان به عنوان یک نکته مثبت تلقی کرد چون  قبلا هم  نماینده  آمریکا سابقه حضور در مذاکرات را داشته است اما مواضعی که آمریکا در این نشست اتخاذ می‌کند می‌تواند ملاکی برای اثبات تغییر باشد. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet