هدر موبایل
1394/04/06 13:27:37
سرویس سیاسی
سی و چهار سال از ترور نافرجام رهبر انقلاب در مسجد ابوذر می گذرد

سر خم می سلامت...

سی و چهار سال از ترور نافرجام رهبر انقلاب می‌گذرد و هنوز ایران قربانی تروریسم و در خط مقدم مبارزه با آن است.
سر خم می سلامت... سی و چهار سال از ترور نافرجام رهبر انقلاب می‌گذرد و هنوز ایران قربانی تروریسم و در خط مقدم مبارزه با آن است. https://cdn.icana.ir/d/019/110362.jpg سر,خم,می,سلامت... Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ششم تیرماه سال 1360سالروز ترور رهبر معظم انقلاب است. واقعه ای کهدر زمان خود تا اندازه ای  زیر سایه فاجعه هفتم تیرماه و شهادت شهید بهشتی قرار گرفت، اما همواره به عنوان یکی از مهم ترین صفحه های تاریخ انقلاب ذکر شده است.این عملیات ترور ـ که منجر به مصدومیت و از کارافتادگی یک دست ایشان شد ـ را بازماندگان گروهک فرقان ترتیب دادند.

 مسجد ابوذر تهران محل سخنرانی ایشان بود که به عنوان محل انجام عملیات ترور هدف‌گذاری و تروریست‌ها طرح ترور را از طریق بمب‌گذاری در ضبط صوت پی می‌گیرند.

در حالی که آیت‌الله خامنه‌ای در حین سخنرانی به طرف دیگر میز حرکت می‌کند، انفجار ضبط صوت صورت می‌گیرد و ایشان بی‌هوش روی زمین افتند. یکی از محافظین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای روایت می‌کند: «هر طور بود راه را باز کردیم و خودم برگشتم پشت تریبون، ضبط‌صوت مثل یک دفتر 40 برگ از وسط باز شده بود. با ماژیک قرمز هم روی جداره داخلی‌اش نوشته بودند: اولین عیدی گروه فرقان به جمهوری اسلامی!»

با هر زحمتی که بود حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را به بیمارستان منتقل می‌کنند. وخامت حال ایشان مسأله‌ای بود که تمامی پزشکان حاضر در صحنه به آن اذعان می‌کنند. دکتر میلانی که از پزشکان معالج رهبر معظم انقلاب بود، روند مداوای آیت‌الله خامنه‌ای را چنین بازگو می‌کنند: «جراحت خیلی سنگین بود، سمت راست بدن پر از ترکش و قطعات ضبط صوت بود، حتی یکی از ترکش‌ها زیر گلوی آقا جا خوش کرده بود. قسمتی از سینه ایشان کاملاً سوخته بود. یکی دو تا از دنده‌ها هم شکسته بود. دست راست هم کاملاً از کار افتاده بود و از شدت ضربه ورم کرده بود. استخوان‌های کتف و سینه کاملاً دیده می‌شد. 37 واحد خونی و فراورده‌های خونی به آقا زده بودند که خود این تعداد، واکنش‌های انعقادی را مختل می‌کرد... دو سه بار نبض آقا افتاد و چند بار مجبور شدیم پانسمان را باز کنیم و دوباره رگ‌ها را مسدود کنیم... خیلی عجیب بود، انگار هیچ چیز به اراده ما نبود...».

با بهبودی آیت‌الله خامنه‌ای و برگشت خوردن اولین عیدی، امام خمینی(ره) پیامی خطاب به ایشان صادر کردند که در بخشی از این پیام آمده است: «اکنون دشمنان انقلاب با سوءقصد به شما که از سلاله رسول اکرم(ص) و خاندان حسین بن علی(ع) هستید و جرمی جز خدمت به اسلام و کشور اسلامی ندارید و سربازی فداکار در جبهه جنگ و معلمی آموزنده در محراب و خطیبی توانا در جمعه و جماعات و راهنمایی دلسوز در صحنه انقلاب می‌باشید، میزان تفکر سیاسی خو و طرفداری از خلق و مخالفت با ستمگران را به ثبت رساندند.

اینان با سوءقصد به شما عواطف میلیون‌ها انسان متعهد را در سراسر کشور بلکه جهان جریحه‌دار نمودند... من به شما خامنه‌ای عزیز، تبریک می‌گویم که در جبهه‌های نبرد با لباس سربازی و در پشت جبهه با لباس روحانی به این ملت مظلوم خدمت نموده، و از خداوند تعالی سلامت شما را برای ادامه خدمت به اسلام و مسلمین خواستارم.»

آیت‌الله خامنه‌ای نیز در اولین مصاحبه در بیمارستان پس از ترور، جان‌باختگی و ارادت خود را نسبت به حضرت امام خمینی(ره) ابراز کرد و گفت: «من بدین وسیله از همین جا عرض سلام و ارادت بی‌پایان خودم را خدمت امام امت می‌کنم و به ایشان عرض می‌کنم که در مقابل حوادثی این چنین، ما هیچ انتظاری نداریم و توقعی نداریم که کمترین رنجشی به خاطر ایشان بنشیند. ما معتقدیم که «سر خمّ می سلامت، شکند اگر سبویی.»

احمدی: از صدر تا انتها در خط مقدس مبارزه با تروریسم هستیم

وحید احمدی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سالروز ترور نافرجام رهبر انقلاب در سال 1360 گفت:معظم له از زخم خوردگان ترور هستند و بارها نیز در منویات خود تاکید کرده اند که جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم مبارزه با تروریسم است.

نماینده مردم کنگاور،  صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود:ملت ایران یکی از بزرگ‌ترین قربانیان ترور در جهان هستند که  از پیروزی انقلاب اسلامی از مردم عادی تا  مقامات بلند پایه قربانی ترورهای هدفمند شده اند ودر این راه چه شخصیت های بزرگی از دست داده شد و امروز نیز سالروز ترور نافرجام رهبر انقلاب است که با عنایت خداوند متعال ایشان به سلامت از این ترور کوردلان گذشتند.

 
احمدی همچنین تصریح کرد:ترور دانشمندان هسته ای در مقطعی دیگر از تاریخ جمهوری اسلامی ایران نیز ادامه همان راه بوده است که نشان از این دارد که همواره ایران قربانی ترور است و با این حال از صدر تا همیشه در خط مقدم مبارزه با ترور نیز قرار دارد.
 
وی با رد ادعاهای دروغین غرب در خصوص حمایت ایران از تروریسم تاکید کرد: آن‌ها با تبلیغات دروغین‌شان سعی در ارائه چهره ای حامی تروریسم از ایران دارند در حالی که مهد پرورش تروریسم غرب است.
 
عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت تصریح کرد:  براساس قوانین مصوب لازم‌الاجرا از جمله پروتکل‌ها و کنوانسیون‌های بین‌المللی سازمان‌های بین‌المللی، نباید ترور وجود داشته باشد و حامیان و مجریان تروریسم نیز باید به عنوان کشورهای منفور به مردم معرفی شوند اما غربی‌ها با بازی با افکار عمومی جهان تروریسم را وارونه نشان دادند./
 
پایان پیام
 
 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet