هدر موبایل
1394/04/06 14:58:30
سرویس اجتماعی
اسفنانی مطرح کرد:

طرح ممنوعیت استفاده از سلاح سرد در نوبت رسیدگی صحن/ممنوعیت ساخت و واردات ابزار آلات مجرمانه

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با تاکید بر اینکه افزایش مرگ و میر ناشی از سلاح سرد تاثیر مخربی در جامعه دارد، گفت: این مهم علاوه بر بازتاب منفی در جامعه، موجب کاهش امنیت روانی در جامعه می‌شود.
طرح ممنوعیت استفاده از سلاح سرد در نوبت رسیدگی صحن/ممنوعیت ساخت و واردات ابزار آلات مجرمانه سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با تاکید بر اینکه افزایش مرگ و میر ناشی از سلاح سرد تاثیر مخربی در جامعه دارد، گفت: این مهم علاوه بر بازتاب منفی در جامعه، موجب کاهش امنیت روانی در جامعه می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/43231.jpg طرح,ممنوعیت,استفاده,از,سلاح,سرد,در,نوبت,رسیدگی,صحن/ممنوعیت,ساخت,و,واردات,ابزار,آلات,مجرمانه Icana

محمدعلی اسفنانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،‌ درباره مرگ 23 تهرانی از ابتدای سال جاری تاکنون با سلاح سرد،‌ افزود:‌ واقعیت آن است که باید انگیزه ارتکاب جرم در افراد کاهش یابد تا بتوان از افزایش مرگ ومیرهای ناشی از استفاده از سلاح سرد جلوگیری کرد.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: افزایش مرگ ومیر ناشی از استفاده سلاح سرد علاوه بر بازتاب منفی در جامعه، موجب کاهش امنیت روانی شده و اثر مخربی بر جامعه می‌گذارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، درباره تاثیرگذاری طرح ممنوعیت استفاده از سلاح سرد بر کاهش مرگ و میر ناشی از استفاده این سلاح، تصریح کرد: قطعا اجرای این طرح در کاهش این حوادث تاثیرگذار است اما واقعیت آن است که اجرای آن نمی‌تواند تمام مشکلات را رفع کرد.

وی یادآور شد: در طرح ممنوعیت استفاده از سلاح سرد، ابزار جرم انگاری شده است در حالی که امروزه مشکل در رفتارها است؛ در اغلب موارد رفتارهای مجرمانه منجر به افزایش مرگ و میر بااستفاده از سلاح سرد می‌شود که باید اصلاح رفتار صورت گیرد زیرا در غیراین صورت اگر استفاده از سلاح سرد نیز ممنوع شود افراد با ابزارهای دیگر به رفتارهای خود ادامه می‌دهند.

اسفنانی با بیان اینکه طرح ممنوعیت استفاده از سلاح سرد در نوبت رسیدگی صحن مجلس قرار دارد، تاکید کرد: در این طرح استفاده از ابزارآلات نزاع مانند شمیشیر، دشنه یا زنجیر مخصوص درگیری ممنوع شده است و تلاش کردیم در این طرح ساخت، حمل و حتی واردات این ابزارآلات نیز ممنوع شود.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، درباره مجازات‌های تعیین شده در طرح ممنوعیت استفاده از سلاح سرد، گفت:  بر اساس قانون مجازات اسلامی، برای متخلفان مجازات حبس درنظر گرفته شده که البته میزان آن بستگی به نوع استفاده از ابزار آلات تعیین شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet