هدر موبایل
1394/04/06 14:23:24
سرویس دیگر رسانه‌ها_

بارقه های امید از فراکسیون محیط زیست مجلس برای بیمه پلنگ ایرانی

بیش از دو ماه از این وعده میگذرد و سازمان حفاظت محیط زیست همچنان در برابر افزایش تعداد لاشه های پلنگ واکنشی جز سکوت ندارد
بارقه های امید از فراکسیون محیط زیست مجلس برای بیمه پلنگ ایرانی بیش از دو ماه از این وعده میگذرد و سازمان حفاظت محیط زیست همچنان در برابر افزایش تعداد لاشه های پلنگ واکنشی جز سکوت ندارد https://cdn.icana.ir/d/019/42856.jpg بارقه,های,امید,از,فراکسیون,محیط,زیست,مجلس,برای,بیمه,پلنگ,ایرانی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از جمهوریت: کمال الدین پیرموذن، عضو فراکسیون محیط زیست مجلس در گفتگو با خبرنگار جمهوریت ، وعده داد در هفته جاری موضوع بیمه پلنگ ایرانی را در فراکسیون محیط زیست مطرح کرده تا با همفکری اعضای این فراکسیون، طی پیگیری مکتوب با رییس جمهور ، صندوق ملی محیط زیست در اسرع وقت از محلی برای تامین حق بیمه پلنگ برخوردار شود.
 به گزارش جمهوریت مرگ 12 پلنگ ایرانی از ابتدای سال جای نگرانی علاقمندان محیط زیست را به دنبال داشته تا جایی که جمعی از فعالان حیات وحش طی تجمعی مقابل سازمان حفاظت محیط زیست با تقدیم بیانیه ای به مسئولین این سازمان خواستار اقدام عاجل جهت جلوگیری از انقراض پلنگ ایرانی شدند.
این فعالان حیات وحش تاکید کرده اند ، بیمه یوزپلنگ توسط بیمه دانا در سال گذشته می تواند الگوی مناسبی برای اقدام جهت حفاظت از پلنگ ایرانی باشد.
در این بیانیه که رونوشت آن به دکتر محمدرضا تابش، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی ارسال شده بود از مسئولین درخواست شده است با توجه به اینکه علت بیش از 60% کشتار پلنگ در ماههای اخیر، اقدام دفاعی دامداران در حفاظت از دامهایشان عنوان شده، در اسرع وقت نسبت به بیمه خسارات پلنگ ایرانی اقدام شود تا دامداران با اطمینان خاطر از اینکه در صورت آسیب احتمالی پلنگ به دامهایشان، خسارت وارده را از طریق بیمه دریافت خواهند کرد، برای پیشگیری از این خسارات، از کشتار پلنگ با روشهایی چون طعمه مسموم، تله، تیراندازی، ضربه با تبر و غیره خودداری کنند.
به گزارش جمهوریت مجید خرازیان مقدم مدیرکل دفتر شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست با حضور در جمع فعالان حیات وحش وعده داد با همکاری و هماهنگی صندوق ملی محیط زیست، جهت پرداخت حق بیمه به یکی از شرکتهای بیمه گذار، تا پایان اردیبهشت ماه نسبت به بیمه خسارات پلنگ ایرانی اقدام شود.
در حالی که بیش از دو ماه از این وعده میگذرد و سازمان حفاظت محیط زیست همچنان در برابر افزایش تعداد لاشه های پلنگ واکنشی جز سکوت ندارد، دکتر هومان لیاقتی مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست به خبرنگار جمهوریت گفت: کمتر از 5 ماه از آغاز به کار صندوق ملی محیط زیست میگذرد و هنوز اعتباری از سوی دولت در اختیار صندوق قرار نگردفته. از طرفی هنوز ابزار قانونی جهت واریز منابع مالی به صندوق توسط مجلس نیز تصویب نشده و متاسفانه صندوق ملی محیط زیست در حال حاضر خالیست.
لیاقتی در پاسخ به اینکه چرا طبق ماده هفت اساسنامه صندوق ملی محیط زیست، اعتبارات این صندوق منبعی برای تامین حق بیمه خسارات وارده به دامها و باغات توسط حیوانات وحشی محسوب می شوند اما عملا صندوق برای پرداخت حق بیمه گونه باارزشی چون پلنگ، کارایی ندارد گفت: با بیمه کارآفرین وارد مذاکره شدیم تا درصورت موافقت مسئولین از طریق پرداخت این حق بیمه توسط خود دامداران، بتوانیم نسبت به بیمه پلنگ اقدام کنیم.
کمال الدین پیرموذن نماینده مردم اردبیل و عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در واکنش به کشتار 12 قلاده پلنگ از ابتدای سال جاری ضمن اظهار تاسف از اینکه کشورمان رتبه اول کشتار حیات وحش و رتبه ششم تخریب جنگلها را درجهان به دست آورده به خبرنگار جمهوریت گفت: متاسفانه علیرغم فرهنگ و آموزه های اسلامی مبنی بر رافت و محبت با جانداران و حمایت از آفریده های خداوند شاهد این فجایع در کشورمان هستیم.
پیرموذن ضمن استقبال از بیانیه فعالان حیات وحش در خصوص حفاظت از پلنگ ایرانی وعده داد در هفته جاری موضوع بیمه این گونه باارزش و در خطر انقراض را در فراکسیون محیط زیست مطرح کرده تا با همفکری اعضای این فراکسیون، طی پیگیری مکتوب با رییس جمهور، صندوق ملی محیط زیست در اسرع وقت از محلی برای تامین حق بیمه پلنگ برخوردار شود./
انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet