هدر موبایل
1394/04/07 08:01:00
سرویس سیاسی
زارع‌زاده مهریزی:

ارائه لایحه استانی‌شدن‌انتخابات مجلس منوط به نظر شورای‌نگهبان است/لایحه دولت به انتخابات نمی‌رسد

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، با بیان اینکه لایحه استانی ‌شدن ‌انتخابات مجلس به انتخابات مجلس دهم نمی‌رسد، گفت: ‌ارائه لایحه استانی شدن انتخابات مجلس به پارلمان و سپس تصویب آن از سوی نمایندگان، تنها منوط به این است که طرح مجلس از سوی شورای نگهبان رد شود، در این صورت می‌توان لایحه دولت را در دستور کار قرار داد.
ارائه لایحه استانی‌شدن‌انتخابات مجلس منوط به نظر شورای‌نگهبان است/لایحه دولت به انتخابات نمی‌رسد سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، با بیان اینکه لایحه استانی ‌شدن ‌انتخابات مجلس به انتخابات مجلس دهم نمی‌رسد، گفت: ‌ارائه لایحه استانی شدن انتخابات مجلس به پارلمان و سپس تصویب آن از سوی نمایندگان، تنها منوط به این است که طرح مجلس از سوی شورای نگهبان رد شود، در این صورت می‌توان لایحه دولت را در دستور کار قرار داد. https://cdn.icana.ir/d/019/79308.jpg ارائه,لایحه,استانی‌شدن‌انتخابات,مجلس,منوط,به,نظر,شورای‌نگهبان,است/لایحه,دولت,به,انتخابات,نمی‌رسد Icana

دخیل عباس زارع‌زاده مهریزی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اعلام آمادگی وزارت کشور برای ارائه هر چه سریع‌تر لایحه استانی شدن انتخابات مجلس به پارلمان، گفت:‌ در شرایط کنونی با توجه به اینکه طرح استانی شدن انتخابات در مجلس مصوب شده و منتظر تأیید نهایی آن از سوی شورای نگهبان هستیم، تلاش وزارت کشور برای ارائه لایحه مذکور بس از چندین ماه تأخیر بی معنی است.

نماینده مردم مهریز، بافق و ابرکوه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از طرف دیگر به نظر من لایحه استانی شدن انتخابات مجلس که هم‌اکنون در هیأت دولت در حال بررسی است، به انتخابات مجلس دهم نمی‌رسد.

وی با اعلام اینکه طرح استانی شدن انتخابات مجلس، بسیار جامع و کارشناسی است، افزود: این طرح طی مدت طولانی در کمیته‌های ویژه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس و با حضور کارشناسان وزارت کشور و دیگر نهادهای متولی تدوین و به تصویب رسیده است.

زارع‌زاده مهریزی ادامه داد:‌ قطعا در صورتی که عزم دولت و وزارت کشور برای ارائه لایحه مذکور جدی است، باید نشست‌های مشترکی جهت بررسی آن تشکیل شود.

وی گفت: ‌ارائه لایحه استانی شدن انتخابات مجلس به پارلمان و سپس تصویب آن از سوی نمایندگان، تنها منوط به این است که طرح مجلس از سوی شورای نگهبان رد شود، در این صورت می‌توان لایحه دولت را در دستور کار قرار داد.

رحمانی فضلی وزیر کشور روز گذشته اعلام کرد که احتمالا لایحه استانی شدن انتخابات مجلس احتمالا به انتخابات پارلمان می‌رسد، از طرف دیگر طرح مجلس تنها در مورد استانی شدن انتخابات پارلمان است، اما لایحه دولت درباره انتخابات مجلس، جامع و کامل است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet