هدر موبایل
1394/04/07 10:30:33
سرویس سیاسی
صیدعیسی دارایی:

ارائه لایحه استانی شدن انتخابات مجلس غیرمنطقی است/سرنوشت لایحه دولت در مجلس مشخص می‌شود

عضو هیأت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، با بیان اینکه ارائه لایحه استانی شدن انتخابات مجلس از سوی وزارت کشور به پارلمان غیرمنطقی است، گفت: دولت می‌تواند لایحه خود را به مجلس ارائه کند، تا نمایندگان در اسرع وقت محورهای مغفول مانده و مهم آن را به طرح استانی شدن انتخابات مجلس الحاق کنند.
ارائه لایحه استانی شدن انتخابات مجلس غیرمنطقی است/سرنوشت لایحه دولت در مجلس مشخص می‌شود عضو هیأت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، با بیان اینکه ارائه لایحه استانی شدن انتخابات مجلس از سوی وزارت کشور به پارلمان غیرمنطقی است، گفت: دولت می‌تواند لایحه خود را به مجلس ارائه کند، تا نمایندگان در اسرع وقت محورهای مغفول مانده و مهم آن را به طرح استانی شدن انتخابات مجلس الحاق کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/78749.jpg ارائه,لایحه,استانی,شدن,انتخابات,مجلس,غیرمنطقی,است/سرنوشت,لایحه,دولت,در,مجلس,مشخص,می‌شود Icana

صیدعیسی دارایی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، ‌با اشاره تلاش هیأت دولت برای تدوین و تصویب لایحه استانی شدن انتخابات و ارائه آن به مجلس قبل از برگزاری انتخابات مجلس دهم، گفت:به نظر من ارائه لایحه دولت در شرایطی که طرح استانی شدن انتخابات مجلس در مجلس تصویب و برای تأیید نهایی به شورای نگهبان ارسال شده، غیرمنطقی است.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: خوشبختانه طرح استانی شدن انتخابات مجلس از لحاظ نحوه تدوین و نگاه کارشناسی در سطح بسیار بالایی قرار دارد و حدود یک سال در کمیسیون مربوطه و سپس در صحن علنی پارلمان چکش‌‌کاری شده است.

وی افزود: دولت می‌تواند بر اساس قانون لوایح خود را به مجلس ارائه کند که لایحه استانی شدن انتخابات مجلس نیز از این امر مستثنی نیست، بنابر این در صورتی که لایحه مذکور به پارلمان ارائه شود، نمایندگان درباره شرایط و اینکه آیا بررسی این لایحه ضروری است، تصمیم‌گیری می‌کنند.

دارایی ادامه داد: از طرف دیگر شاهد بودیم که در زمان بررسی طرح استانی شدن انتخابات مجلس در صحن علنی، نمایندگان دولت با تمام توان از این طرح دفاع می‌کردند، که این نشان‌دهنده رضایت قوه مجریه از این طرح است.

وی افزود: دولت می‌تواند لایحه خود را به مجلس ارائه کند، تا نمایندگان در اسرع وقت محورهای مغفول مانده و مهم آن را به طرح استانی شدن انتخابات مجلس الحاق کنند.

رحمانی فضلی وزیر کشور روز گذشته اعلام کرد که احتمالا لایحه استانی شدن انتخابات مجلس احتمالا به انتخابات پارلمان می‌رسد، از طرف دیگر طرح مجلس تنها در مورد استانی شدن انتخابات پارلمان است، اما لایحه دولت درباره انتخابات مجلس، جامع و کامل است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet