هدر موبایل
1394/04/07 10:58:10
سرویس دیگر رسانه‌ها_
دواتگری:

خطوط قرمز رهبری حقوق قانونی ملت ایران در مذاکرات هسته‌ای است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: خطوط قرمزی که مقام معظم رهبری مطرح کردند کف خواسته‌های ایران از مذاکرات است و ایران بر این حقوق قانونی خود تاکید دارد و به دنبال تامین آنهاست.
خطوط قرمز رهبری حقوق قانونی ملت ایران در مذاکرات هسته‌ای است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: خطوط قرمزی که مقام معظم رهبری مطرح کردند کف خواسته‌های ایران از مذاکرات است و ایران بر این حقوق قانونی خود تاکید دارد و به دنبال تامین آنهاست. https://cdn.icana.ir/d/019/68213.jpg خطوط,قرمز,رهبری,حقوق,قانونی,ملت,ایران,در,مذاکرات,هسته‌ای,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از تسنیم: مهدی دواتگری نماینده مردم مراغه و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌ خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با کارگزاران نظام درباره مذاکرات هسته‌ای اظهار داشت: یک وجه بارز صحبت‌های رهبر معظم انقلاب این بود که در باره برداشت‌های مختلف از روند مذاکرات، آرامشی را در جامعه ایجاد کرد چراکه بحث هسته‌ای تبدیل به یک مسئله مناقشه‌‌انگیز بین جریانات سیاسی شده بود و این جریانات مذاکرات را به صورت صفر و صد یا سیاه و سفید می‌دیدند.
وی برهمین اساس تصریح کرد: یک سری از افراد مذاکرات را فتح‌الفتوح تلقی می‌کنند که می‌تواند همه مشکلات را حل کند و برخی دیگر این مذاکرات را ترکمنچای می‌دانند همچنین برخی مطرح می‌کردند که مقام معظم رهبری از روند مذاکرات اصلا خبر ندارند اما فرمایشات اخیر رهبری توانست آرامش را به جامعه برگرداند.
این نماینده مجلس با بیان اینکه خطوط قرمزی که آقا مطرح کردند کف خواسته‌های ایران از مذاکرات است، گفت: ایران بر حقوق قانونی خود تاکید دارد و به دنبال تامین آنهاست به عنوان مثال در بحث لغو تحریم‌ها خواست مردم ایران لغو همزمان تحریم‌ها است چراکه اگر بناست لیران تعهداتی را در خصوص اعتمادسازی در حوزه هسته‌ای انجام دهد طرف مقابل هم باید تحریم‌ها را یکجا و به صورت کامل لغو کند.
دواتگری در پایان اضافه کرد: اینکه مقام معظم رهبری فرمودند اجازه توافقی که منافع ملی را تامین نکند، نمی‌دهم، حاکی از اشرافیت رهبری در موضوع مذاکرات و تاکید ایشان بر احقاق حق ملت ایران است./
انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet