هدر موبایل
1394/04/07 17:38:00
سرویس اجتماعی
سلیمی:

شرکت های تولید کننده پایان نامه چگونه مجوز می گیرند؟/وزارت علوم شکایت کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه خرید و فروش پایان نامه در عرصه مدرک گرایی عادی شده است، گفت: اداره اماکن بر طبق چه میزانی به شرکت‌های که در راستای تولید محتوای پایان نامه فعالیت می‌کنند مجوز داده است.
شرکت های تولید کننده پایان نامه چگونه مجوز می گیرند؟/وزارت علوم شکایت کند عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه خرید و فروش پایان نامه در عرصه مدرک گرایی عادی شده است، گفت: اداره اماکن بر طبق چه میزانی به شرکت‌های که در راستای تولید محتوای پایان نامه فعالیت می‌کنند مجوز داده است. https://cdn.icana.ir/d/019/109322.jpg شرکت,های,تولید,کننده,پایان,نامه,چگونه,مجوز,می,گیرند؟/وزارت,علوم,شکایت,کند Icana

علیرضا سلیمی درگفت و گوبا خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره فروش پایان نامه در کشور، خاطر نشان کرد: عملکرد قوه قضاییه درراستای مبارزه با مفاسد اقتصادی بسیار تحسین برانگیزاست اما ما از قوه قضاییه انتظار داریم با افرادی که درراستای تکثیر پایان نامه نیز فعالیت می‌کنند برخوردی قاطع کند.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پایان نامه فروشی به معنای فروش مدرک است، یادآورشد: پایان نامه‌ها نباید تنها رویکرد نظری داشته باشد بلکه باید در محیط میدانی بکار گرفته شود.

وی ادامه داد: متاسفانه چرایی این موضوع که وزارت علوم  وتحقیقات فناوری از شرکت‌های که درراستای تولید پایان نامه فعالیت نمی کند شکایتی ندارد روشن نیست.

 سلیمی با بیان اینکه وزیرعلوم با ارائه مستندانی موضوع پایان نامه را به قوه قضاییه ارجاع دهد، یاد آورشد: آقایان در وزارت علوم به بهارستان قول دادند که در راستای برخورد با معضل پایان نامه فروشی  با جدیت عمل کنند اما متاسفانه ما در این زمینه به هیچ وجه شاهدعزم جهادی  در این راستا نیستیم.

وی ادامه داد: متاسفانه بسیاری از پایان‌نامه‌ها منشا کاربردی ندارد و این امرموجب می‌شود که دانشگاه ها دخالتی در تولید علم در کشور نداشته باشند.

عضو کمیسیون آموزش  تحقیقات  مجلس، یاد آورشد:  برخی از پایان نامه‌ها  بدون هدف نگارش می‌شود  و تنها بر اساس مدرک گرایی  به رشته تحریر در می‌آیند که این امربطور حتم  لطمات جبران ناپذیری به عرصه علم وارد می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خانه  ملت، پدیده خرید و فروش پایان نامه و سرقت علمی اکنون به یک معضل جدی در نظام آموزش عالی تبدیل شده و افزون بر جامعه علمی و دانشگاهی٬ دغدغهای جدی برای دولت هم به شمار می‌آید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet