هدر موبایل
1394/04/07 12:25:54
سرویس سیاسی
7 تیر سالروز انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی و شهادت بهشتی مظلوم

گر بمیری تو، نمیرد این ورق...

لحظه ای که شهید بهشتی می گوید«ما بار دیگر نباید اجازه دهیم استعمارگران برای ما مهره‌سازی کنند و سرنوشت مردم ما را به بازی بگیرند. تلاش کنیم کسانی را که متعهد به مکتب هستند و سرنوشت مردم را به بازی نمی‌گیرند انتخاب شوند» سالن اجتماعات دفتر مرکزی حزب جمهوری منفجر می شود و آیت ا... بهشتی به همراه ۷۴ نفر از یارانش به شهادت می‌رسند.
گر بمیری تو، نمیرد این ورق... لحظه ای که شهید بهشتی می گوید«ما بار دیگر نباید اجازه دهیم استعمارگران برای ما مهره‌سازی کنند و سرنوشت مردم ما را به بازی بگیرند. تلاش کنیم کسانی را که متعهد به مکتب هستند و سرنوشت مردم را به بازی نمی‌گیرند انتخاب شوند» سالن اجتماعات دفتر مرکزی حزب جمهوری منفجر می شود و آیت ا... بهشتی به همراه 74 نفر از یارانش به شهادت می‌رسند. https://cdn.icana.ir/d/019/110386.jpg گر,بمیری,تو،,نمیرد,این,ورق... Icana

گروه سیاسی خبرگزاری خانه ملت; چهار پنج روز از عزل بنی‌صدر می‌گذشت. جنگ با عراق و شورش منافقین بعد از اعلام جنگ مسلحانه با جمهوری اسلامی، بحث داغ محافل بود. حزب جمهوری که تلاش داشت در مقابل، ترور و شهادت، کادر سازی برای نظام جمهوری اسلامی را در دستور کار قرار دهد، هفتم تیرماه سال 60 نشستی برگزار کرد. 

نشستی که قرار بود در آن درباره تورم و انتخابات ریاست جمهوری آینده گفت و گو شود. لحظه ای که شهید بهشتی می گوید«ما بار دیگر نباید اجازه دهیم استعمارگران برای ما مهره‌سازی کنند و سرنوشت مردم ما را به بازی بگیرند. تلاش کنیم کسانی را که متعهد به مکتب هستند و سرنوشت مردم را به بازی نمی‌گیرند انتخاب شوند» سالن اجتماعات دفتر مرکزی حزب جمهوری منفجر می شود و آیت ا... بهشتی به همراه 74 نفر از یارانش به شهادت می‌رسند.

 حزب جمهوری ضرورت انقلاب بود

در این ترور افرادی به شهادت رسیدند که اهداف بزرگی چون کادر سازی برای نظام را در دستور کار خود قرار داده بودند و دشمن با علم به اینکه آنها چه تاثیراتی می‌توانند در هدایت مردم و جامعه داشته باشند دست به ترور زدند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت مالی و سیاست خارجی که در سال 60 عضو حزب جمهوری بود، در خصوص فعالیت این حزب گفت: در ابتدای انقلاب ضرورت ایجاد یک تشکل سیاسی مطمئن مانند حزب جمهوری اسلامی از نیازهای اصلی و اساسی کشور بود.

سبحانی نیا:جای خالی حزب جمهوری اسلامی در شرایط کنونی/ بهشتی کادرسازی در نظام را پی ریزی کرد

حسین سبحانی نیا در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه حزب اثرگذاری مستقیمی در جامعه داشت، ادامه داد: حزب جمهوری اسلامی نقش مهمی را در سال‌های اول انقلاب اجرا کرد. خیلی از برنامه و راهپیمایی‌ها در جهت تقویت نظام اسلامی از سوی حزب جمهوری اسلامی برنامه‌ریزی می‌شد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس نهم شورای اسلامی به فعالیت‌های دیگر این حزب اشاره کرد و گفت: شخصیت‌های بزرگ انقلاب از جمله مقام معظم رهبری، شهید بهشتی و شهید باهنر برای  کادرسازی، ساماندهی امور و تربیت نیرو و رشد استعدادها، شخصیت‌های بزرگ انقلاب اسلامی اقدام به تأسیس حزب جمهوری اسلامی کردند.

خشم دشمن و ترور افسانه سازان انقلاب

وی عنوان کرد: عملکرد تأثیرگذار شهید بهشتی و حزب جمهوری اسلامی در سال‌های نخست انقلاب، خشم و عصبانیت جریان‌های سیاسی مخالف انقلاب را در پی داشت. همین موضوع بی ارتباط با ترور او و 74 نفر از یارانش نبود.

این نماینده اعتقاد دارد که آیت الله بهشتی با وجود تمام ناملایمات، توانست به خوبی اوضاع سیاسی کشور را به ثبات برساند.

سبحانی نیا تصریح کرد: البته تاثیرگذاری بهشتی باعث شد جریان‌های مخالف برای مسموم کردن فضا دست به هر کاری بزنند. آنها تا جایی پیش رفته بودند که خیلی از عوام جامعه و جوانان تبلیغات علیه بهشتی را باور کرده بودند.

 تبلیغات منفی باعث کاهش محبوبیت بهشتی نشد

این نماینده تاکید کرد: اما تبلیغات موفقیت آمیز نبود و وقتی این جریان‌ها مشاهده کردند کاهش محبوبیت شهید بهشتی در اقدامات و عزم ایشان هیچ تأثیری نمی‌گذارد برای متوقف کردن این روند اقدام به ترور این شهید بزرگوار و یارانش کردند.

البته با ترور بهشتی، راه او متوقف نشد و سبحانی نیا در این باره گفت: پی ریزی حزب جمهوری اسلامی در مدیریت کشور  به حدی خوب بود که تا مدتها بعد از بهشتی تاثیرات آن را شاهد بودیم. همین امر باعث  اعتراض و انتقاد برخی افراد سودجو و حسود شد.

وی ادامه داد: این افراد سودجو بعد از شهادت شهید بهشتی، دامنه تخریب خود را علیه حزب جمهوری اسلامی گسترش دادند، تا اینکه فعالیت این حزب متوقف شد، از طرف دیگر در دورن حزب هم، مسائلی رخ داد که با تعطیلی این تشکل سیاسی کمک کرد.

جای خالی حزب جمهوری اسلامی در شرایط کنونی کشور

 نماینده مردم نیشابور تشکیل حزب هایی چون حزب جمهوری اسلامی برای کادرسازی را مهم و حیاتی عنوان کرد و گفت: در شرایط کنونی تشکیل چند حزب مانند حزب جمهوری اسلامی با ساختار و برنامه ریزی دقیق بسیار لازم و ضروری است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با انتقاد از وضعیت احزاب کشور، گفت:هم اکنون چند تشکل سیاسی در کشور وجود دارند، اما به علت نبود ساختار منظم و برنامه‌ریزی دقیق نتوانسته به اهداف مورد نظر دست یابند، از این‌رو برای تشکیل حزب باید نخست محورها و جهات آن در نظر گرفته شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet