هدر موبایل
1394/04/07 12:57:17
سرویس اجتماعی
هاشم‌زهی با یادآوری غیرمجاز خواندن روغن پومیس از سوی سازمان غذا و دارو؛

جریمه متخلفان در حوزه تولید موادغذایی غیرمجاز بازدارنده نیست/ضرورت جمع‌آوری به موقع موادغذایی غیرمجاز

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر ضرورت جمع‌آوری به موقع مواد غذایی غیرمجاز از بازار، گفت: امروزه جریمه متخلفان در حوزه تولید موادغذایی غیرمجاز بازدارنده نیست لذا متخلفان واهمه‌ای از انجام چنین اقدامات غیرقانونی ندارند.
جریمه متخلفان در حوزه تولید موادغذایی غیرمجاز بازدارنده نیست/ضرورت جمع‌آوری به موقع موادغذایی غیرمجاز عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر ضرورت جمع‌آوری به موقع مواد غذایی غیرمجاز از بازار، گفت: امروزه جریمه متخلفان در حوزه تولید موادغذایی غیرمجاز بازدارنده نیست لذا متخلفان واهمه‌ای از انجام چنین اقدامات غیرقانونی ندارند. https://cdn.icana.ir/d/019/43273.jpg جریمه,متخلفان,در,حوزه,تولید,موادغذایی,غیرمجاز,بازدارنده,نیست/ضرورت,جمع‌آوری,به,موقع,موادغذایی,غیرمجاز Icana

مراد هاشم‌زهی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره غیرمجاز خواندن روغن پومیس از سوی سازمان غذا و دارو، افزود: واقعیت آن است که حوزه نظارت بسیار وسیع و گسترده بوده و لازم است سازمان غذا و دارو با جدیت بیشتری نسبت به نظارت بر تولید مواد خوراکی ورود پیدا کند.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مواد خوراکی که تولید می‌شود باید زیر ذره‌بین نظارت سازمان غذا و دارو قرار گیرد تا در صورت غیرمجاز بودن مانع از توزیع آن در کشور شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه باید مواد غذایی غیر مجاز هرچه سریع‌تر از بازار جمع‌آوری شود،‌ تصریح کرد: از سویی دیگر درنظر گرفتن جریمه‌های بازدارنده برای متخلفان اقدامی است که می‌تواند از بروز تخلفات جلوگیری کند؛ البته ممکن است در کشوری با این گستردگی، شرکت‌ها و کارخانجاتی فعالیت داشته باشند که به تولید محصولات غیرمجاز مبادرت ورزند و در این زمینه گاهی کنترل فعالیت این شرکت‌ها کاری سختی به شمار رود که باید مسئولان نظارتی اقدامات سریع‌تری نسبت به جلوگیری از تخلفات آنها داشته باشند.

وی یادآور شد:‌ گاهی این جریمه‌ تخلفات ناچیز بوده به گونه‌ای که متخلفان واهمه‌ای از پرداخت جریمه‌ها نداشته و بعد از مدتی ممکن است دوباره به تخلف خود ادامه دهند لذا نیاز است مسئولان مربوطه قوانین بازدارنده‌تری را نسبت به تولید و توزیع موادغذایی غیرمجاز درنظر بگیرند در این میان مجلس نیز آمادگی دارد تا به تصویب قوانین کمک کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،‌ چندی پیش مدیرکل نظارت بر فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، روغن خوراکی "پومیس" را غیرمجاز معرفی نمود و از مردم خواست از خرید آن خودداری کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet