هدر موبایل
1394/04/07 12:52:00
سرویس اقتصادی
توکلی:

مخالف افزایش نرخ محصولات لبنی هستیم/افزایش قیمت شیر در بسته‌های سلامت جبران می شود

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با انتقاد از دستور افزایش ۱۰ درصدی نرخ مواد لبنی در بازار، گفت: رشد محصولات لبنی به افزایش هزینه‌های درمان در نتیجه کاهش تمایل مردم به مصرف این نوع محصولات منجر می شود.
مخالف افزایش نرخ محصولات لبنی هستیم/افزایش قیمت شیر در بسته‌های سلامت جبران می شود نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با انتقاد از دستور افزایش 10 درصدی نرخ مواد لبنی در بازار، گفت: رشد محصولات لبنی به افزایش هزینه‌های درمان در نتیجه کاهش تمایل مردم به مصرف این نوع محصولات منجر می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/47287.jpg مخالف,افزایش,نرخ,محصولات,لبنی,هستیم/افزایش,قیمت,شیر,در,بسته‌های,سلامت,جبران,می,شود Icana

محمدتقی توکلی در گفت وگو باخبرنگارخبرگزاری خانه ملت،با انتقاد از دستور افزایش 10 درصدی نرخ مواد لبنی در بازار، گفت:بی توجهی دولت به الزامات قانونی در خصوص ثبات نرخ ها در زمینه مواد مصرفی مردم تبعات بسیاری از جمله به خطر افتادن سلامت مردم را در پی دارد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه طبق توافق های صورت گرفته دولت باید تا پایان ماه مبارک رمضان نسبت به ایجاد ثبات نرخ ها در بازار محصولات مصرفی مردم اقدام کند، افزود: به طور حتم تاکنون صدمات و خسارت های افزایش نرخ محصولات لبنی را با رشد هزینه های سلامت در جامعه به دوش کشیده ایم.

 

استفاده ازمحصولات لبنی رابطه مستقیم با جلوگیری از بروز بسیاری از بیماری ها دارد

این نماینده مردم درمجلس نهم،با تاکید بر اینکه استفاده از شیر و سایر محصولات لبنی در کشور رابطه مستقیمی با جلوگیری از بروز بسیاری از بیماری ها دارد، تصریح کرد:دولت ضمن حمایت از تولید کننده دربحث محصولات لبنی با ارایه یارانه تولید باید از مصرف کننده نیز برای رشد قدرت خرید حمایت کند.

وی با اشاره به کاهش چشمگیر مصرف شیر درچند سال اخیر درنتیجه رشد قیمت ها، افزود: درحال حاضر افزایش نرخ شیر و محصولات لبنی به کاهش تمایل افراد به ویژه اقشار کم درآمد جامعه به مصرف موجب شده که تبعات آن در بروز بیماری های بسیار از جمله پوکی استخوان مشهود است.

 

تحول در حوزه سلامت نیازمند رسیدگی صحیح به حوزه مصرف است

توکلی با بیان اینکه تحول در حوزه سلامت نیازمند رسیدگی صحیح به حوزه مصرف است، گفت: دولت باید با درنظر گرفتن کاهش سالانه میزان مصرف محصولات لبنی نسبت به پرداخت یارانه به این حوزه جهت کمک به تولید کننده و مصرف کننده اقدام کند.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی،با تاکید بر اینکه رشد قیمت محصولات لبنی در صورتی که باعث رکود بازار یا کاهش مصرف از سوی مصرف کننده باشد به ورود کمیسیون کشاورزی مجلس به موضوع منجر خواهد شد،تصریح کرد: ما برای حفظ وضعیت تولیدکنندگان و همچنین افزایش تمایل مصرف کننده نسبت به تولید جلسات مستمری با فعالان این حوزه خواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛چندی پیش رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران از موافقت دولت با گرانی حداکثر ۱۰ درصدی سه کالای پرمصرف شیر، ماست و پنیر خبرداد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet