خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/04/08 08:01:00
سرویس سیاسی
آصفری:

ادامه تحریم‌ها ایران را متقاعد به قبول گزینه‌های غرب نخواهدکرد/غرب عاقلانه رفتار کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت:‌ در صورتی که مذاکرات به بن بست برسد قطعا برگشت ایران به آن کار آسانی نخواهد بود بنابراین بهتراست، غرب عاقلانه برخورد کرده و مذاکره را بهم نزند.
ادامه تحریم‌ها ایران را متقاعد به قبول گزینه‌های غرب نخواهدکرد/غرب عاقلانه رفتار کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت:‌ در صورتی که مذاکرات به بن بست برسد قطعا برگشت ایران به آن کار آسانی نخواهد بود بنابراین بهتراست، غرب عاقلانه برخورد کرده و مذاکره را بهم نزند. https://cdn.icana.ir/d/019/43191.jpg ادامه,تحریم‌ها,ایران,را,متقاعد,به,قبول,گزینه‌های,غرب,نخواهدکرد/غرب,عاقلانه,رفتار,کند Icana

محمد حسن آصفری در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت گفت: ‌امروز در حالیکه مذاکرات در جریان است طرف مقابل بازی جدید را آغاز کرده است که کارگردان آن رژیم صهیونیستی و بازیگرش فرانسه با پول عربستان است،آنها این بازی را برای به چالش کشاندن مذاکرات آغاز کرده اند.

نماینده مردم اراک در مجلس با اشاره به اینکه اگر مذاکرات با بن بست مواجه شود ایران بازنده نخواهد بود، تصریح کرد: امروز ایران منابع بسیار ارزشمندی در اختیاردارد و این توانایی را دارد که برای تحریم ها جایگزینی را در نظر گرفته و پیشرفت و توسعه خود را دنبال کند.

به گفته وی اگرمذاکرات به بن بست برسد قطعا برگشت ایران به آن کار آسانی نخواهد بود بنابراین بهتراست  غرب عاقلانه برخورد کرده و مذاکره را بهم نزند.

آصفری گفت: بارها گفته ایم که بازرسی از مراکز نظامی جزو خطوط قرمز ما محسوب می شود و چنین اجازه ای نمی دهیم چه توافق حاصل شودو چه نه ایران حاضر نیست اطلاعات دفاعی خود را در اختیار طرف غربی بگذارد.

به گفته این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، غرب امروز گزینه سومی به جز ادامه تحریم ها یا توافق نخواهد داشت بنابراین تصور نکند با ادامه تحریم می تواند ایران را متقاعد به قبول خواسته های غیر منطقی و غیر معقولش کند.

وی معتقد است ایران آماده هر گونه همکاری در چارچوب معاهدات بین المللی است اما اگر بخواهند با ایران به گونه دیگری برخورد کنند چنین اجازه ای نداده و تحمل نخواهیم کرد.

دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی روز گذشته در همایش قوه قضاییه خطاب به طرف‌های غربی و گروه 1+5، گفت: "تصور نکنید امروز ایران نیازمند توافق است. ما از توافق استقبال می‌کنیم چون به نفع همه است، اما فکر نکنید فشار بیش از این وارد کنید ایران تحمل می‌کند، ما را از راه مذاکره منصرف نکنید."/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet