هدر موبایل
1394/04/07 14:59:52
سرویس فرهنگی
پژمان‌فر با یادآوری اقدام وزارت ارشاد در احیای طرح اشتراک نشریات تاکید کرد:

ضرورت اجرای طرح اشتراک نشریات بدون تبعیض

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید براینکه باید عدالت در طرح اشتراک نشریات رعایت شود، گفت: ضرورت دارد در اجرای این طرح از همه نشریات با گرایش‌های مختلف فکری و سیاسی حمایت شود.
ضرورت اجرای طرح اشتراک نشریات بدون تبعیض عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید براینکه باید عدالت در طرح اشتراک نشریات رعایت شود، گفت: ضرورت دارد در اجرای این طرح از همه نشریات با گرایش‌های مختلف فکری و سیاسی حمایت شود. https://cdn.icana.ir/d/019/65389.jpg ضرورت,اجرای,طرح,اشتراک,نشریات,بدون,تبعیض Icana

نصرالله پژمان‌فر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره طرح احیای اشتراک نشریات، گفت: اجرای این طرح اتفاق خوبی است زیرا روزنامهها و مجلات نوپا که شهروندان شناخت کافی نسبت به آن‌ها ندارند مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، با تاکید براینکه با اجرای طرح اشتراک نشریات فرصت خوبی برای مردم فراهم می‌شود تا دسترسی آسان‌تری به نشریات داشته باشند، افزود: در عین حال ارتباط مستمری برقرار می‌شود و سهم مطالعاتی مردم با در اختیار داشتن اشتراک نشریات تغییرات قابل توجهی خواهد کرد.

وی افزود:‌ باید دقت کرد تبعیض رفتاری در رابطه با اشتراک نشریات صورت نگیرد و در اجرای این طرح از همه نشریات با گرایش‌های فکری و سیاسی مختلف حمایت شود، درواقع بدون سوء استفاده، کاری فرهنگی و مناسب صورت گیرد.  

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نهم درباره مسائل اقتصادی این طرح گفت: مردم بسیاری از نشریات تازه تاسیس را نمی‌شناسند بنابراین ایجاد سهمیه اشتراک می‌تواند در افزایش توان مالی این دست از نشریات مفید باشد.

پژمان‌فر ادامه داد: مثلا نشریه بسیار متفاوتی در حوزه سبک زندگی و خانواده منتشر می‌شود که یک هیات علمی بسیار بزرگی پشت آن است اما از آنجا تبلیغات خوبی صورت نگرفته به بازده‌ اقتصادی نرسیده‌اند، بنابراین اشتراک‌گذاری می‌تواند کمک بسیار خوبی به آن‌ها باشد و ارشاد باید عادلانه چتر حمایتی خود را داشته باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نهم با بیان اینکه استفاده از امکانات اشتراک برای اقتصاد خانواده‌ها هم به صرفه‌تر است، افزود: گاهی از وزیر سوالاتی صورت گرفته مبنی براینکه عدالت در توزیع منابع و حمایت از نشریات نیاز به دقت و تامل بیشتری دارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت در حالی که با گذشت یک سال از اجرای طرح اشتراک نشریات، استقبال چندانی از سوی جراید پرتیراژ از آن نشده است، مشاور معاون مطبوعاتی ارشاد از احیای این طرح با ارائه تسهیلات ویژه به مشارکت کننندگان خبر داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet