هدر موبایل
1394/04/12 11:29:00
سرویس اقتصادی
رضایی کوچی:

بیش از نیمی از ساختمان‌های کشور در برابر زلزله مقاوم نیست/ضرورت افزایش وام نوسازی مسکن

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، با هشدار نسبت به مقاوم نبودن بیش از نیمی از ساختمان های کشور در برابر زلزله، گفت: افزایش وام نوسازی مسکن و توجه به ایمن سازی ساختمان ها بر اساس اصول استاندارد ضرورتی است که باید مدنظر قرار بگیرد.
بیش از نیمی از ساختمان‌های کشور در برابر زلزله مقاوم نیست/ضرورت افزایش وام نوسازی مسکن نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، با هشدار نسبت به مقاوم نبودن بیش از نیمی از ساختمان های کشور در برابر زلزله، گفت: افزایش وام نوسازی مسکن و توجه به ایمن سازی ساختمان ها بر اساس اصول استاندارد ضرورتی است که باید مدنظر قرار بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/57693.jpg بیش,از,نیمی,از,ساختمان‌های,کشور,در,برابر,زلزله,مقاوم,نیست/ضرورت,افزایش,وام,نوسازی,مسکن Icana

محمدرضا رضایی کوچی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با انتقاد مقاوم نبودن بیش از نیمی از ساختمان‌های کشور در مقابل زلزله، گفت: وجود بافت فرسوده و همچنین عدم رعایت اصول استاندارد ساخت و ساز در کشور عاملی است که به غیرایمن بودن بسیاری از ساختمان ها در کشور دامن زده است.

نماینده مردم جهرم درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پرداخت تسهیلات برای نوسازی مسکن واجب تر از پرداخت وام جهت خرید آن است،تصریح کرد: ارایه مسکن بی کیفیت و غیر مقاوم به مردم فاجعه های بسیاری را منجر خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اشاره به پرداخت تسهیلات 50 میلیونی مسکن برای نوسازی بافت فرسوده در کشور،افزود: هرچند این میزان تسهیلات نمی تواند پاسخگوی رفع این مشکل در کشور باشد؛اما می تواند تا حدودی به مردم کمک کند.

 

بی توجهی به نوسازی بافت‌های فرسوده در کشور

وی با تاکید براینکه تاکنون توجه چندانی به نوسازی بافت های فرسوده در کشور نشده است،افزود:برای نوسازی بافت‌های فرسوده و همچنین مقاوم سازی ساختمان‌ها باید تمامی دستگاه های مسئول به کمک وزارت راه و شهرسازی آمده و با تجمیع توان دراین موضوع همکاری کنند.

رضایی کوچی با بیان اینکه وجود ساختمان‌های نامستحکم خطری همیشگی درپیش روی کشور ما قرار دارد، افزود: دولت باید با افزایش وام مسکن به ویژه برای نوسازی بافت های فرسوده و همچنین تسهیل شرایط اخذ آن این نوع وام ها را برای مردم ممکن کنند.

 

شهرداری نظارت بیشتری بر روند ساخت و ساز ایمن داشته باشد

وی با تاکید برافزایش نظارت برساخت و ساز در کشور،تاکید کرد: شهرداری باید در این حوزه با تشدید نظارت ها اجازه ساخت و سازهای غیرمستحکم را نداده و با متخلفان در این حوزه برخورد کند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ارایه هر نوع پروانه ساخت و ساز به ساختمان های غیرمستحکم باید با برخورد شدید دستگاه های مسئول مواجه شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet