خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/04/08 16:38:01
سرویس اقتصادی
نوروزی خبر داد:

درخواست فرصت از سوی وزارت جهاد کشاورزی برای اجرای دقیق طرح انتزاع

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با توجه به اظهارات اخیر وزیر صنعت مبنی بر عدم اجرای دقیق و صحیح طرح انتزاع گفت: این مساله به دقت بررسی شده و در نهایت وزارت جهاد کشاورزی فرصت خواسته تا وضعیت بازار را بهبود بخشد.
درخواست فرصت از سوی وزارت جهاد کشاورزی برای اجرای دقیق طرح انتزاع عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با توجه به اظهارات اخیر وزیر صنعت مبنی بر عدم اجرای دقیق و صحیح طرح انتزاع گفت: این مساله به دقت بررسی شده و در نهایت وزارت جهاد کشاورزی فرصت خواسته تا وضعیت بازار را بهبود بخشد. https://cdn.icana.ir/d/019/47546.jpg درخواست,فرصت,از,سوی,وزارت,جهاد,کشاورزی,برای,اجرای,دقیق,طرح,انتزاع Icana

رحمت اله نوروزی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با انتقاد از عدم اجرای صحیح و دقیق طرح انتزاع از سوی وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: نقایصی در این بحث وجود دارد که باعث نابسامانی و در اصطلاح رها شدن قیمت ها در بازار شده است، ما نیز این مساله را به مسئولان وزارت جهاد کشاورزی انتقال دادیم که قرار شد این وزارتخانه در فرصت مشخص و معین به برطرف کردن این مساله بپردازد.
وی در پاسخ به این سوال که چرا مسئولیت طرح انتزاع از وزارت صنعت اخذ و به وزارت جهاد کشاورزی سپرده شد، گفت: این انتقال با اصرار و تاکید بر اجرای دقیق و بهتر از سوی وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفت. البته طبیعی است که اجرای هر طرحی نیاز دارد و باید با توجه به درخواست وزارت جهاد کشاورزی به آنها فرصت کافی و معینی داد.
عضو کمیسیون کشاورزی، ‌آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: البته این بدان معنا نیست که با دادن این فرصت کاستی ها و مشکلات اخیر در بازار نادیده گرفته شده،‌ ما همچنان بر این باوریم که مدیریت این طرح از سوی وزارت جهاد با مشکل روبروست و متولیان آن باید هر چه سریعتر برنامه عملیاتی خود را در این زمینه آماده و ارایه کنند.
نماینده مردم علی آباد کتول در خاتمه خاطر نشان کرد: پیش بینی ما این بود که وزارت جهاد در قبال اعتمادی که نمایندگان ملت نسبت به این وزارتخانه داشتند و در چارچوب قانون و ضوابط و اختیاراتی که داشت، بسیار بهتر از این عمل می کرد اما اینگونه نشد و هرروز شاهد وخیم تر شدن قیمت کالاهی اساسی و مصرفی رد بازار هستیم.
به گزارش خبرنگار خانه ملت، وزیر صنعت، معدن و تجارت در اظهاراتی انتقادی با اشاره به پیشینه انتزاع بخشی از فعالیت‌های تنظیم بازار از وزارت صنعت به وزارت جهادکشاورزی، گفت: قانون انتزاع در اواخر سال ۹۱ به تصویب مجلس رسید و دولت وقت نیز به شدت با آن مخالف بود به نحوی که توانست با جلب نظر مساعد ستاد تدابیر ویژه اقتصادی، اجرای این قانون را تا پایان سال ۹۲ به تعویق اندازد. از مرداد سال ۹۲ نیز که دولت یازدهم روی کار آمد، به دلیل همین مصوبه، ستاد تنظیم بازار اجرای قانون را تا پایان سال ۹۲ به تعویق انداخت اما به دلیل قانونمدار بودن دولت از ابتدای سال ۹۳ این قانون اجرا شد ولی به هر حال ما نیز با مشکلات زیادی در خصوص آن مواجه شدیم.
نعمت زاده با انتقاد تند و صریح از این موضوع اعلام کرد: به مصلحت کشور نیست اجرای برخی کارهای یکپارچه را در تولید، تجارت و تنظیم بازار «لت و پار» کنیم، چرا که کار تجارت باید از طریق تجارت و کار تولید و کشاورزی باید از طریق کشاورز صورت گیرد.البته پیشنهادی در خصوص بازگشت مجدد وظایف تجارت در عرصه کشاورزی به وزارت صنعت، به دولت ارائه نداده ایم، چرا که فکر می کنیم اکنون اولویت ما پرداختن به چنین موضوعی نیست و باید تحرکی در بخش صنعت کشور ایجاد کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet