هدر موبایل
1394/04/07 18:23:55
سرویس سیاسی
در پیام دکتر لاریجانی به مناسبت بیست و هشتمین سالگرد بمباران سردشت عنوان شد:

ملت ایران در صحنه های سخت مقاومت و روحیه سلحشوری خویش را به جهانیان ثابت کرد

دکتر لاریجانی ضمن گرامیداشت یاد ۱۱۶ شهید و بیش از پنج هزار مصدوم جنایت غیر انسانی ر‍ژیم بعث در سردشت ، خاطرنشان کرد:جراحت و زخم‌های ناشی از آسیب‌های بمباران شیمیایی نشانه‌ای از پایداری، پایمردی و عشق و ارادت به نظام جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.
ملت ایران در صحنه های سخت مقاومت و روحیه سلحشوری خویش را به جهانیان ثابت کرد دکتر لاریجانی ضمن گرامیداشت یاد 116 شهید و بیش از پنج هزار مصدوم جنایت غیر انسانی ر‍ژیم بعث در سردشت ، خاطرنشان کرد:جراحت و زخم‌های ناشی از آسیب‌های بمباران شیمیایی نشانه‌ای از پایداری، پایمردی و عشق و ارادت به نظام جمهوری اسلامی ایران می‌باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/45010.jpg ملت,ایران,در,صحنه,های,سخت,مقاومت,و,روحیه,سلحشوری,خویش,را,به,جهانیان,ثابت,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت در پیام دکتر علی لاریجانی که به مناسبت مراسم بیست و هشتمین سالگرد بمباران شیمیایی شهر سردشت صادر شده آمده است : مجامع جهانی حتی رژیم ستم پیشه بعث را ملامت نکردند و چون گذشته بی‌اعتنا از کنار این حادثه گذشتند. اگرچه به یقین تصویر این جنایت هیچگاه از حافظه تاریخی این ملت و دیگر آزاد اندیشان جهان فراموش نخواهد شد.

متن کامل پیام رییس مجلس شورای اسلامی به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

7 تیرماه سال 1366 یادآور رشادت و مقاومت مردمانی است که بی‌دفاع و مظلوم مورد تهاجم وحشیانه و غیرانسانی دشمن نادان و ناتوان قرار گرفتند. مردم شهر دلاور سردشت در این برهه از تاریخ مظلومیت و بی‌گناه بودن را معنا بخشیدند. رژیم بعثی عراق که ناتوان از رویارویی با جوانان و دلاور مردان ایران در مناطق جنگی و عرصه‌های عملیاتی و نظامی بود با انجام جنایتی هولناک علیه مردم غیر نظامی و ساکن در شهرها نام خویش را در تاریخ بشریت بعنوان جنایتکار برای ابد ثبت کرد. بمباران شیمیایی شهر مرزی سردشت فجیع‌ترین تهاجم شیمیایی بود که آثار و پیامد منفی فراوانی را به دنبال آورد که با کمال تاسف این تبعات منفی و ننگین همچنان ادامه دارد و جسم و جان‌هایی را دستخوش ناراحتی و آلام کرده است.

حمله شیمیایی هواپیماهای متجاوز رژیم بعث عراق به شهر سردشت در غرب ایران، به شهادت 110 نفر و مجروح شدن پنج هزار تن انجامید. به رغم ارتکاب این جنایت هولناک، مجامع جهانی هیچ اقدامی در جلوگیری از ادامه تجاوز به عمل نیاوردند. حتی آن رژیم ستم پیشه را هم ملامت نکردند و چون گذشته بی‌اعتنا از کنار این حادثه گذشتند. اگرچه به یقین تصویر این جنایت هیچگاه از حافظه تاریخی این ملت و دیگر آزاد اندیشان جهان فراموش نخواهد شد.

ملت بزرگ ایران همواره در تمامی عرصه‌ها و بویژه در صحنه‌های سخت و دشوار توانایی، مقاومت و روحیه سلحشوری خویش را به جهانیان ثابت کرده‌اند و هیچ مشکلی نتوانسته خللی در اراده و ایمان آنان وارد کند که صبوری مردم رشید سردشت نمونه‌ای از این همت بلند و ایثار الهی می‌باشد و به یقین می‌توان گفت جراحت و زخم‌های ناشی از آسیب‌های بمباران شیمیایی نشانه‌ای از پایداری، پایمردی و عشق و ارادت به نظام جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

یاد و خاطره رشادت، مقاومت و مظلومیت 116 شهید و بیش از پنج هزار مصدوم این جنایت غیرانسانی را گرامی داشته و ضمن تجلیل از دست اندرکاران برگزاری این همایش معنوی، امیدوارم بتوانیم در خدمت به مردم مقاوم و قهرمان شهر سردشت و کاهش آلام و رنجهای آنان پرتلاش و کوشا باشیم.

سلام خداوند بر روح مطهر شهدا و درود بر خانواده‌های صبور آنان باد.

دکتر علی لاریجانی- رئیس مجلس شورای اسلامی/

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet