هدر موبایل
1394/04/09 17:30:00
سرویس بین الملل
احمدی:

تعامل سیاسی پاریس با صهیونیست ها/نگاه اقتصادی سردمداران الیزه به تنش های خاورمیانه

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه فرانسه باصهیونیست تعامل سیاسی گسترده ای دارد ، گفت : فرانسه تنها ادعای آزادی بیان را یدک می کشد زیرا فرانسوی‌ها حتی اجازه رفتن دانشجویان مسلمان را با حجاب اسلامی در دانشگاه را نمی‌دهند.
تعامل سیاسی پاریس با صهیونیست ها/نگاه اقتصادی سردمداران الیزه به تنش های خاورمیانه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه فرانسه باصهیونیست تعامل سیاسی گسترده ای دارد ، گفت : فرانسه تنها ادعای آزادی بیان را یدک می کشد زیرا فرانسوی‌ها حتی اجازه رفتن دانشجویان مسلمان را با حجاب اسلامی در دانشگاه را نمی‌دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/53695.jpg تعامل,سیاسی,پاریس,با,صهیونیست,ها/نگاه,اقتصادی,سردمداران,الیزه,به,تنش,های,خاورمیانه Icana

وحید احمدی در گفت و گو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره مواضع  دوسویه فرانسه درعرصه بین الملل، ادامه داد:‌ به سادگی می توان به رابطه فرانسوی‌ها با رژیم صهیونیستی که برای تحکیم  روابط اقتصادی ایجاد شده است پی برد زیرا صنعت نظامی فرانسه باید مشتری داشته باشد که ورشکست نشود.

نماینده مردم کنگاوردرمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگاه فرانسه به تنش‌های منطقه خاورمیانه تنها رویکرد اقتصادی دارد، گفت: فروش تسهیلات نظامی فرانسه به آل سعود در دستور کار سیاست خارجی  فرانسوی‌ها قراردارد.

احمدی افزود: فرانسه براساس منطق بازاریابی باید مکانی را برای فروش تجهیزات نظامی اش در عرصه بین الملل  در نظر بگیرد و ازهمین رو تصمیم گیری فرانسوی‌ها در فروش تسهیلات نظامی با همگامی صهیونیست‌ها با رویکرد اقتصادی همراه است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، یاد آورشد: فرانسه با تمهیدات غیراصولی در زمینه عقاید ومذهب سعی دارد، فعالیت مسلمانان در عربستان را محدود کند زیرا این امرادعای آزادی بیان و دموکراسی فرانسوی‌ها را به زیر سوال می‌برد.

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در سال 2004 پارلمان فرانسه با تصویب قانونی استفاده از حجاب اسلامی در اماکن عمومی را منع کرد اما محیط های دانشگاهی را از این قانون مستثنی کرد، که در گزارش شورای عالی یکپچارچگی ادعا شده است اجرای این قانون در سال های گذشته موجب کاهش تنش های مذهبی در جامعه فرانسه شده است و با همین بهانه قصد دارد این بار این قانون را در دانشگاه ها هم عملی کند.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet