هدر موبایل
1394/04/08 12:42:57
سرویس اجتماعی
نعمتی:

کوچک سازی دولت و استانداردسازی کارها؛ راه جلوگیری از فساد اداری/ دولت لایحه دایمی شدن قانون سلامت نظام اداری را ارایه کند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه غیراستاندارد بودن کارها، ادارات را با ساختار بوروکراتیک و به اصطلاح کاغذ بازی مواجه کرده، گفت: برای رفع ساختارهای بوروکراتیک در کشور ضروری است تا کوچک سازی دولت و استانداردسازی کارهای اداری انجام گیرد.
کوچک سازی دولت و استانداردسازی کارها؛ راه جلوگیری از فساد اداری/ دولت لایحه دایمی شدن قانون سلامت نظام اداری را ارایه کند عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه غیراستاندارد بودن کارها، ادارات را با ساختار بوروکراتیک و به اصطلاح کاغذ بازی مواجه کرده، گفت: برای رفع ساختارهای بوروکراتیک در کشور ضروری است تا کوچک سازی دولت و استانداردسازی کارهای اداری انجام گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/75572.jpg کوچک,سازی,دولت,و,استانداردسازی,کارها؛,راه,جلوگیری,از,فساد,اداری/,دولت,لایحه,دایمی,شدن,قانون,سلامت,نظام,اداری,را,ارایه,کند Icana

بهروز نعمتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص وضعیت سلامت نظام اداری کشور، گفت: کوچک‌سازی دولت یکی از اقداماتی است که می‌تواند ساختار بوروکراتیک اداری کشور را اصلاح کند، متاسفانه در دولت‌های مختلف شعارهایی داده می شود ولی عملا همان موضوعات  گذشته در جریان است.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: برای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد دولت ها باید به سمت و سویی حرکت کنند که به موضوعات نگاه حاکمیتی داشته باشند نه اینکه تنها نگاه‌ها در سطح ادارات خرد حاکم باشد.

وی با بیان اینکه وضعیت و شرایط موجود، ساختار بوروکراتیک اداری را بیش از پیش خواهد کرد، مطرح کرد:  دولت و مجلس باید با کمک یکدیگر تلاش کنند تا شرایط را برای کوچک سازی دولت مهیا سازند تا بتوان به طور دقیق تر به مشکلات جامعه پرداخت.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تاکید کرد: اقدامات کارشناسی برای ساماندهی کارهای اداری یکی دیگر از مهم‌ترین موضوعاتی است که کمتر به آن پرداخته شده است، در واقع غیراستاندارد بودن کارها، ادارات را با ساختار بوروکراتیک و به اصطلاح کاغذ بازی مواجه ساخته است.

نعمتی درباره شاخص‌های استاندارد برای کارهای اداری، گفت: لازم است تا برای هر اقدامی اعم از کسب مجوز تا کارهای ساده اداری پیش از انجام هر کاری شرایط انجام کار، کامل و جامع ابلاغ شود تا مردم بی خود و بی جهت زمان خود را صرف ساختارهای بوروکراتیک نکنند، این در حالی است که امروزه به دلیل نبود استانداردهای کاری، هر کارشناس و مسئول به گونه‌ای متفاوت برخورد می کند که نهایتا سبب بروز فسادهای متعدد اداری شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی درباره اجرای آزمایشی قانون ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد، گفت: اجرای آزمایشی این قانون نشات گرفته از خلاء بزرگی است که در دولتها وجود داشته است، از دولت تدبیر و امید که دولتی قانونمدار و بر اساس خرد جمعی است تقاضا داریم تا لایحه دائمی شدن این قانون را هر چه سریعتر به مجلس ارائه کند تا مشکلات اداری و فسادها برطرف شده و به حداقل برسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet