هدر موبایل
1394/04/08 13:01:00
سرویس سیاسی

قطعنامه لغو تحریم‌ها همزمان با انعقاد توافق صادر شود/ لغو تحریم‌ها به راستی‌آزمایی آژانس موکول نشود

نایب رییس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: در صورتی که لغو تحریم ها به زمان دیگری موکول شود ممکن است مسایل دیگری مطرح شود و لغو تحریم ها دو مرحله ای انجام شود که این موضوع خواست ما نیست.
قطعنامه لغو تحریم‌ها همزمان با انعقاد توافق صادر شود/ لغو تحریم‌ها به راستی‌آزمایی آژانس موکول نشود نایب رییس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: در صورتی که لغو تحریم ها به زمان دیگری موکول شود ممکن است مسایل دیگری مطرح شود و لغو تحریم ها دو مرحله ای انجام شود که این موضوع خواست ما نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/109718.jpg قطعنامه,لغو,تحریم‌ها,همزمان,با,انعقاد,توافق,صادر,شود/,لغو,تحریم‌ها,به,راستی‌آزمایی,آژانس,موکول,نشود Icana

منصور حقیقت پور در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر لغو تحریم ها همزمان با انجام توافق گفت:‌ لغو کامل و یک مرحله ای تحریم ها فرموده رهبر انقلاب است.

وی با اشاره به اینکه تحریم هایی که در این سال ها بر ملت ایران رخ داد باید لغو شود خاطر نشان کرد:‌  نباید این موضوع را به ارزیابی آژانس که سابقه خوبی نیز از اقداماتش نداریم منوط کنیم،متاسفانه آژانس در اینگونه مقاطع به نفع آمریکایی ها موضع می گیرد. ما به صورت جدی درمورد صداقت آژانس حرف داریم،آنها ثابت کرده اند که صادق نبوده اند و برخی مواقع پس از بازرسی هایشان گزارش های دو پهلو می دهند.

به گفته نماینده مردم اردبیل،‌ نیر، نمین و سرعین نمی توان توافق کرد و لغو تحریم ها را موکول به راستی آزمایی آژانس کنیم تا آژانس تغییرات را مشاهده کند به دلیل اینکه این اقدام ممکن است 6 ماه تا یک سال طول بکشد.

نایب رییس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: همزمان با امضای توافق تحریم ها برداشته شود و پس از آن به دنبال بررسی عمل کردن ایران به تعهداتش باشند.

حقیقت پور معتقد است در صورتی که لغو تحریم ها به زمان دیگری موکول شود ممکن است مسایل دیگری مطرح شود و لغو تحریم ها دو مرحله ای انجام شود که این موضوع خواست ما نیست.

وی درمورد احتمال انجام توافق طی روزهای جاری گفت: بعید می دانم دراین فاصله توافق نهایی انجام شود چون هنوز پرانتزها باز است مگر اینکه واقعا آمریکایی‌ها از خوی زیاده طلبی و زورگویی عدول کنند .در این صورت می توان به توافق دست یافت.اما اگر بخواهند بحث های دیگری مانند بازرسی های نظامی را مطرح کنند توافقی صورت نمی گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet