هدر موبایل
1394/04/08 11:05:16
سرویس بین الملل
آصفری:

کاروان آزادی غزه اعتراض به حکومت‌های جهانی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن اعتراض به توقیف کاروان امداد رسانی غزه گفت: حضوراتباع کشورهای مختلف نوعی اعتراض به سکوت سازمان ملل و برخی حکومت‌ها در مقابل جنایات جنگی رژیم صهیونیستی است.
کاروان آزادی غزه اعتراض به حکومت‌های جهانی است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن اعتراض به توقیف کاروان امداد رسانی غزه گفت: حضوراتباع کشورهای مختلف نوعی اعتراض به سکوت سازمان ملل و برخی حکومت‌ها در مقابل جنایات جنگی رژیم صهیونیستی است. https://cdn.icana.ir/d/019/97549.jpg کاروان,آزادی,غزه,اعتراض,به,حکومت‌های,جهانی,است Icana

تلاش‌ها برای شکست محاصره غزه ادامه دارد ولی این اقدامات بشردوستانه همچنانه با پاسخ‌های غیرانسانی رژیم صهیونیستی مواجه می‌شود. در آخرین مورد که روز گذشته به وقوع پیوست ، کشتی ماریان سوئد وابسته به ناوگان آزادی 3 روز به سمت نوار غزه به راه افتاد ولی یگان رژیم صهیونیستی این کشتی را توقیف کرد و آن را تحت کنترل خود در آورده است.براساس گزارش‌های منتشر شده در جریان حمله نیروهای اسرائیلی تنش‌هایی میان آنها و اعضای کاروان آزادی رخ داده‌است.

محمد حسن آصفری در گفت و گو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت ضمن اعتراض به اقدام اخیر رژیم صهیونیستی گفت: تل‌آویو از افشای اقدامات غیر انسانی رژیم صهیونیستی در محاصره غزه و امداد رسانی به مردم فلسطین واهمه دارد. اسرائیل ظرف چندین سال گذشته برای جلوگیری از امدادرسانی به غزه دست به هر اقدامی ازجمله ترور اتباع کشورهای مختلف زده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که رژیم صهیونیستی از نزدیک شدن روزجهانی قدس واهمه دارد ، گفت: رفتارهای خشونت‌آمیز رژیم صهیونیستی و ارتکاب جنایات جنگی اگرچه رویه روزمره اسرائیل است اما روز قدس همیشه با تشدید رفتارهای غیرانسانی تل‌آویو همراه شده است.

وی در ادامه گفت: ناتوانی تل‌آویو در کنترل بحران‌های اجتماعی سرزمین‌های اشغالی  که با اعتراضات گسترده یهودیان سیاه‌پوست همراه شده است و رکود شدید اقتصادی اسرائیل ، رژیم صهیونیستی را به شدت عصبی کرده است. در این وضعیت تلاش کاروان آزادی غزه به کابوس‌های رژیم صهیونیستی ابعاد جدیدی بخشیده‌است.

این نماینده مجلس نهم در سخنان خود هویت سازمان ملل متحد را در مقابل اقدامات غیرانسانی و جنایات رژیم صهیونیستی  به چالش کشید و گفت: دبیرکل سازمان ملل متحد در مراسم هفتادسالگی امضای حقوق بشر از داستان‌سرایی هولوکاست در جریان جنگ جهانی دوم سخن گفت اما از کنار هولوکاست حقیقی در نوار غزه بی‌تفاوت عبور کرد که این یک رسوایی بزرگ برای آقای بان‌کی‌مون است.

وی  همچنین گفت: دبیر کل سازمان ملل متحد چشم‌های خود را در طول سالیان گذشته بر جنایات جنگی رژیم صهیونیستی بسته‌است و هرگز اقدامی عملی در حمایت از مردم فلسطین یا حتی شکست محاصره غزه به عنوان بزرگ‌ترین زندان جهان انجام نداده است. مردم غزه سال‌هاست که در محاصره رژیم صهیونیستی گرفتار هستند و تامین نیازهای اولیه آنها برای زندگی عادی با سختی مواجه است.

آصفری با انتقاد از ترکیب اعضای شورای امنیت سازمان ملل گفت: آمریکا و مهره‌های ایالات متحده که حامی رژیم صهیونیستی هستند ، مانع هرگونه موضع گیری علیه تل‌آویو شده‌اند. دبیرکل‌سازمان‌ملل یا شورای امنیت اگر تا کنون برای حفظ ظاهر موضع گیری کرده‌اند ، انتقاد آنها از روی کاغذ فراتر نرفته است که این موضوع را در گزارش اخیر سازمان ملل درباره ارتکاب جنایت جنگی توسط اسرائیل در غزه مشاهده شد.

نماینده مردم اراک و کمیجان در اشاره به حضور افرادی با ملیت‌های مختلف در کشتی سوئدی مارین که تلاش می‌کرد در غالب کاروان آزادی غزه خود را به فلسطین برسانند،گفت: آدم‌کشی رژیم صهیونیستی نزد افکار عمومی جهان محرز شده است و این که مردمی از ملیت‌های مختلف تلاش می‌کنند بر خلاف رویه حکومت‌ها،خود را به غزه برسانند نوعی اعتراض است.

وی در انتها گفت: این که برخی دولت‌ها همانند سازمان ملل برای خوشنودی رژیم صهیونیستی از موضع‌گیری خودداری می‌کنند یک رسوایی بزرگ برای مدعیان حقوق بشر است.

 

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet