هدر موبایل
1394/04/07 20:43:00
سرویس اقتصادی
خضری در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای بمباران شیمیایی سردشت :

تبدیل شدن سردشت و پیرانشهر به منطقه آزاد اقتصادی خواسته مردم است

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای بمباران شیمیایی سردشت گفت: از دولت و مسئولان درخواست دارم که با اعطای مجوز برای تبدیل شدن دو شهرستان سردشت و پیرانشهر به منطقه آزاد اقتصادی موافقت کنند.
تبدیل شدن سردشت و پیرانشهر به منطقه آزاد اقتصادی خواسته مردم است نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای بمباران شیمیایی سردشت گفت: از دولت و مسئولان درخواست دارم که با اعطای مجوز برای تبدیل شدن دو شهرستان سردشت و پیرانشهر به منطقه آزاد اقتصادی موافقت کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/110498.jpg تبدیل,شدن,سردشت,و,پیرانشهر,به,منطقه,آزاد,اقتصادی,خواسته,مردم,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رسول خضری نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای بمباران شیمیایی شهر سردشت که در میدان سرچشمه این شهر برگزار می‌شد، گفت: ابتدا به حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس و آقای قشقاوی معاون وزیر خارجه خیرمقدم می‌گویم و برای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای آرزوی توفیق دارم.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تیرماه یادآور حمله ناجوانمردانه شیمیایی رژیم بعث به مردم بی‌دفاع سردشت و همچنین انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی است که باعث شهادت عزیزانمان شد. در این روز ما یاد و خاطره شهدای عزیز را گرامی می‌داریم.

خضری افزود: یکی از خواسته‌های مردم سردشت این است که دولت قانون الزام دولت به احراز جانبازی شهدای شهرستان سردشت را اجرایی کند و همچنین دولت به طرح دعاوی در دادگاه بین المللی لاهه بپردازد تا زمینه احقاق حقوق مصدومان شیمیایی سردشت فراهم شود.

وی ادامه داد: اگر مجامع جهانی در برابر بمباران شیمیایی سردشت سکوت نمی‌کردند دیگر صدام جنایتکار به مردم حلبچه حمله نمی‌کرد.

خضری با بیان اینکه سردشت اولین شهر قربانی جنگ افزارهای شیمیایی است، افزود: امروز شعار مردم سردشت صلح جهانی است و این مردم خواستار ایجاد منطقه گردشگری صلح در این شهرستان هستند و همچنین از مسئولان درخواست دارم که این روز را در تقویم رسمی ثبت کنند.

وی ادامه داد: مردم سردشت از مسئولان می‌خواهند که به مانند استان کردستان ورود کالا به این دو شهرستان تسهیل شود و در این راستا مرز گیله سردشت به مرز رسمی تبدیل شود و با ایجاد منطقه اقتصادی ویژه در دو شهرستان سردشت و پیرانشهر زمینه ارتقاء معیشتی مردم این شهرها که مرزبانان غیور جمهوری اسلامی هستند فراهم شود.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یادآور شد: امیدوارم رئیس جمهور زمینه ارائه اعطای مجوز برای تبدیل شدن دو شهرستان سردشت و پیرانشهر به منطقه آزاد اقتصادی را فراهم کند./

پایان پیام    

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet