خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/04/09 08:01:00
سرویس سیاسی
آصفری:

در توافق نهایی لغو تمام تحریم ها قید شود/لغو تحریم ها می تواند گام به گام با اجرای تعهداتمان باشد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: غربی ها نمی توانند انتظار داشته باشد که ما همه اقدامات اعتماد ساز را انجام دهیم و سپس آنها با توجه به بازدیدهای آژانس به وعده های خود عمل کرده و تحریم ها را لغو کنند.
در توافق نهایی لغو تمام تحریم ها قید شود/لغو تحریم ها می تواند گام به گام با اجرای تعهداتمان باشد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: غربی ها نمی توانند انتظار داشته باشد که ما همه اقدامات اعتماد ساز را انجام دهیم و سپس آنها با توجه به بازدیدهای آژانس به وعده های خود عمل کرده و تحریم ها را لغو کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/109717.jpg در,توافق,نهایی,لغو,تمام,تحریم,ها,قید,شود/لغو,تحریم,ها,می,تواند,گام,به,گام,با,اجرای,تعهداتمان,باشد Icana

محمد حسن آصفری در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر لغو همزمان تحریم ها در روز توافق گفت:‌ تاکید و اصرامان براین موضوع به دلیل بی اعتمادی به غربی هاست است،با توجه به اینکه آنها نشان داده اند به دنبال فریب کاری و سوءاستفاده و تفسیرهای گوناگون از توافق بوده اند همچنین با توجه به اینکه تحریم ها ناجوانمردانه و غیر قانونی علیه ایران انجام شد طرف مقابل همزمان با توافق اقدام به لغو تحریم ها کند.

نماینده مردم اراک در مجلس ادامه داد: در صورتی که طرف غربی نسبت به انجام ایران به تعهداتش پس از لغو تحریم ها تردید دارد و تصور می کند ایران خلاف تعهداتش اقدامی انجام می دهد لغو تحریم ها می تواند گام به گام انجام شود به این معنی که در مقابل هر گامی که ایران در قبال انجام تعهداتش بر می دارد گامی نیز از طرف غربی در جهت لغو تحریم ها صورت گیرد.

وی درعین حال تاکید کرد: درمرحله اول باید در توافق نهایی لغو تمام تحریم ها ذکر شود اما اجرای آن گام به گام باشد به عنوان مثال اگر در مورد آب سنگین اراک اقدامی انجام دادیم و به تعهداتمان عمل کردیم شورای امنیت تحریم هایش را لغو کند و اگر در مورد فردو به تعهداتمان عمل کردیم اتحادیه اروپا نیز تحریم های خود را لغو کند.

آصفری معتقد است: طرف غربی نمی تواند انتظار داشته باشد که ما همه اقدامات اعتماد ساز را انجام دهیم و پس از بازدیدهای آژانس آنها نیز به وعده های خود عمل کنند. ما به آنها اعتماد نداریم و آژانس هم با توجه به اقداماتش جایگاه مورد اعتمادی برای ما نیست چون گزارش منصفانه و واقعی ارایه نمی دهد.لذا آنها در مقابل هر گام ایران تحریم ها را لغوکنند تا به این ترتیب عدم فریبکاری خود را ثابت کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:‌ آژانس جایگاه بی طرفی خود را از دست داده و تبدیل به نهادی برای آمریکایی ها شده و آنها با ابزار آژانس وارد میدان می شوند لذا با توجه به این بی اعتمادی نمی توانیم بپذیریم که پس از تایید آژانس در مورد اجرای تعهداتمان، تحریم ها لغو شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet