هدر موبایل
1394/04/08 13:35:58
سرویس فرهنگی
رجائی باغ سیائی مطرح کرد:

تدفین شهید غواص در حوزه هنری، پاسداشت هنرمندان خالق حماسه ۲۶خرداد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه از هنرمندان انتظار می‎رود همیشه جلودار فعالیت‌های ارزشی باشند، گفت: جای بسی خوشحالی است که هنرمندان به عنوان نخبگان جامعه کاملا فراجناحی رفتار کرده، با مردم خود همراه شدند و به وظیفه خودشان به خوبی عمل کردند.
تدفین شهید غواص در حوزه هنری، پاسداشت هنرمندان خالق حماسه ۲۶خرداد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه از هنرمندان انتظار می‎رود همیشه جلودار فعالیت‌های ارزشی باشند، گفت: جای بسی خوشحالی است که هنرمندان به عنوان نخبگان جامعه کاملا فراجناحی رفتار کرده، با مردم خود همراه شدند و به وظیفه خودشان به خوبی عمل کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/109552.jpg تدفین,شهید,غواص,در,حوزه,هنری،,پاسداشت,هنرمندان,خالق,حماسه,۲۶خرداد Icana

محمد رجائی باغ سیائی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره انتخاب مجموعه حوزه هنری انقلاب اسلامی برای تدفین پیکر مطهر یکی از غواصان گمنام شهید و همچنین واکنش هنرمندان در مقابل بازگشت 175 غواص شهید، گفت: عموم هنرمندان به ارزش‌های دینی و ملی پایبند هستند و آن دیدگاهی که برخی‌ها به هنرمندان نسبت می دهند که چندان به این موضوعات اهمیت نمی‌دهند صحیح نیست و نمی‌توان آن را به جمع کثیری از آن‌ها تسری داد.

نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی که معتقد است تدفین یکی از این شهدا در حوزه هنری تهران نشانه پاسداشت همت هنرمندانی است که در خلق حماسه ۲۶ خرداد نقش مهمی ایفا کرده‌اند، ادامه داد:‌ حوزه هنری انتخاب درستی برای به خاک سپاری یکی از شهدای غواص است چراکه با این کار به احساسات هنرمندان پاسخ داده می‌شود.

 

 

هنرمندان در ماجرای بازگشت شهدای غواص همان کاری را کردند که از آن‌ها انتظار می‌رفت

رجائی سیائی با بیان اینکه همه جوامع با تکیه بر قهرمانان‌شان اسطوره‌سازی می‌کنند تا غرور ملی خود را حفظ کنند، افزود: جنگ تحملی ایران قهرمان واقعی داشت که جمعی از آن‌ها را شهدای غواص تشکیل می‌دهند و هر ایرانی صرف نظر از اینکه به ارزش‌ها اعتقاد دارند یا خیر در قبال شهدا خضوع خواهد کرد و هنرمندان و سینماگران هم در ماجرای بازگشت شهدای غواص همان کاری را کردند که از آن‌ها انتظار می‌رفت. 

وی با بیان اینکه برخی از افراد جامعه حتی اگر به ارزش‌های مذهبی اعتقادی نداشته باشند عرق ملیت خواهی آن‌ها سبب می‌شود به وجود این شهیدان افتخار کنند، اضافه کرد: انتظاری که از هنرمندان میرود این است که همیشه جلودار فعالیت‌های ارزشی باشند و جای بسی خوشحالی است که باعنوان نخبگان جامعه کاملا فراجناحی رفتار کرده و با مردم خود همراه شدند و به وظیفه خودشان به خوبی عمل کردند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان گفت: این شهدا برای آسایش ما جان‌فشانی کردند بنابراین احترام به آرمان‌های شهدا وظیفه همه ایرانیان است و باید فارغ از جناح‌بندی سیاسی و یا یک دید ملی به آن‌ها نگاه کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کمیته جستجوی مفقودین جنگ تحمیلی ایران درصدد برآمده است تا به پاس همت هنرمندان که در خلق حماسه ۲۶ خرداد نقش مهمی ایفا کرده‌اند در آینده‌ای نزدیک، پیکر مطهر یکی از غواصان گمنام شهید را در مجموعه حوزه هنری انقلاب اسلامی وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی خاکسپاری کند تا به‌عنوان سند پر افتخار «هنر متعه» در این مجموعه برای همیشه تاریخ، راه‌گشا و هدایتگر نسل‌های آتی هنر و ادبیات این مرز و بوم باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet