هدر موبایل
1394/04/08 13:11:40
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نجابت مطرح کرد:

تاثیر واقعی کردن قیمت آب مقطعی خواهد بود

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی معتقد است اگر به منظور صرفه‌جویی در مصرف آب بخواهیم قیمت تمام شده را از مردم دریافت کنیم تنها اثر مقطعی دارد؛ در حالی که باید پیش از آن فناوری در این امر و فرهنگ مصرف را تقویت کنیم.
تاثیر واقعی کردن قیمت آب مقطعی خواهد بود عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی معتقد است اگر به منظور صرفه‌جویی در مصرف آب بخواهیم قیمت تمام شده را از مردم دریافت کنیم تنها اثر مقطعی دارد؛ در حالی که باید پیش از آن فناوری در این امر و فرهنگ مصرف را تقویت کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/43010.jpg تاثیر,واقعی,کردن,قیمت,آب,مقطعی,خواهد,بود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا: حسین نجابت درباره این‌که آیا تضمینی وجود دارد که به منظور صرفه‌جویی در مصرف آب، قیمت تمام شده توسط مشترکین پرداخت شود،‌ اظهار کرد: هیچ تضمینی وجود ندارد، البته قیمت هم می‌تواند موثر باشد، اما نه‌ چندان؛ زیرا اثر مقطعی می‌گذارد اما پس از مدتی مجددا به همان حالت قبل باز می گردد.
وی تاکید کرد: عمدتا کالاها و منابع ضروری مثل آب را نمی‌توان با قیمت مدیریت کرد؛ زیرا علاوه بر قیمت به‌عنوان یک فاکتور تاثیرگذار، عوامل دیگری مانند فناوری و فرهنگ مصرف هم قطعا موثر است.
نماینده مردم تهران در مجلس همچنین بیان کرد: فناوری اولین و مهم‌ترین عامل تاثیرگذار است یعنی باید در فناوری تغییرات جدی ایجاد کنیم و در تمام مکان‌هایی که آب مورد استفاده قرار می گیرد از سنسور استفاده شود که تاحدودی می‌تواند در صرفه‌جویی اثر داشته باشد. البته عمده مصرف در بخش کشاورزی است که می‌توان برای مدتی یارانه سنگین اختصاص داد و یا از تغییر شیوه آبیاری بهره برد.
این عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر این‌که برای صرفه جویی، فرهنگ و فرهنگ‌سازی هم باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: به نظر می‌رسد در شرایط فعلی ضروری است که فرهنگ مصرف احیاء شود و مردم نیز با اعتقادشان آن را باور کنند.
نجابت در پایان همچنین اظهار کرد: بنابراین باید در نظر داشته باشیم اگر به سمت قیمت تمام شده برویم اثر مقطعی می‌گذارد اما پیش از آن باید فناوری و فرهنگ مصرف را تقویت کرده و مورد توجه داشته باشیم.
انتهای پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet