هدر موبایل
1394/04/08 13:21:45
سرویس دیگر رسانه‌ها_
منصوری آرانی:

آمریکا از زاویه دید تعامل قدرت‌ها به پرونده هسته‌ای ایران نگاه می‌کند

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با ارائه این تحلیل که غرب و به ویژه آمریکا به دنبال ایفای نقش ایران برای ایجاد ثبات در منطقه است گفت که آمریکا از زاویه دید تعامل قدرت‌ها به پرونده هسته‌ای ایران نگاه می‌کند.
آمریکا از زاویه دید تعامل قدرت‌ها به پرونده هسته‌ای ایران نگاه می‌کند یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با ارائه این تحلیل که غرب و به ویژه آمریکا به دنبال ایفای نقش ایران برای ایجاد ثبات در منطقه است گفت که آمریکا از زاویه دید تعامل قدرت‌ها به پرونده هسته‌ای ایران نگاه می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/88161.jpg آمریکا,از,زاویه,دید,تعامل,قدرت‌ها,به,پرونده,هسته‌ای,ایران,نگاه,می‌کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا: عباسعلی منصوری آرانی اظهار کرد: دور آخر مذاکرات فرصت فوق العاده‌ای را برای غربی‌ها به وجود می‌آورد تا بتوانند باب مذاکرات را که با مسأله هسته‌ای آغاز شده ادامه دهند.
وی افزود: یکی از دلایلی که آمریکایی ها در مذاکرات جدی هستند به خاطر نقشی است که ایران می‌تواند در خاورمیانه و جهان اسلام و حوزه بین‌الملل ایفا کند. شورای امنیت و سازمان ملل هم اذعان دارند که ایران می‌تواند نقش بی‌بدیلی در ایجاد ثبات در منطقه ایفا کند. لذا مذاکرات هسته‌ای مهم است و اگر به خوب پشت سر گذاشته شود همکاری‌های بعدی در عرصه بین‌الملل می تواند اتفاق بیفتد.
این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: طرفین مذاکرات باید در چارچوب حقوق بین‌الملل و ان پی تی مباحث را به پیش ببرند تا بحث های سیاسی با موضوعات فنی و حقوقی خلط نشود و دستیابی به نتیجه سهل‌تر شود. اگر روند به همین شکل پیش برود و اراده در طرف مقابل وجود داشته باشد نتیجه مناسبی حاصل خواهد شد.
منصوری آرانی با بیان اینکه بعید است مذاکرات هسته‌ای بدون نتیجه خاتمه یابد تاکید کرد: اگر احیانا مذاکرات نتیجه ای در بر نداشته باشد تلاش و کوشش یک سال و نیمه از بین می رود و به ویژه آمریکایی ها هم در داخل و هم در عرصه بین‌الملل آسیب شدیدی را متحمل می شوند که نتوانستند مذاکرات را به نقطه مشخصی برسانند.
وی ادامه داد: تیم راهبردی آمریکا نقش این کشور در مذاکرات هسته‌ای را تعیین می‌کنند اگرچه این پرچم به دست اوباما است. او تلاش می‌کند نتیجه مثبتی از مذاکرات برایش حاصل شود زیرا در این صورت موفقیت بزرگی در داخل آمریکا برای او رقم می خورد و در عرصه بین‌المللی هم این موضوع توفیقی برای ایالات متحده به حساب می آید. بنابراین اینکه در زمان ریاست جمهوری اوباما موضوعات به نقطه مشخصی برسد برای شخص اوباما حایز اهمیت است و او تلاش‌اش را به کار می گیرد تا مسأله هسته‌ای به سرانجام برسد.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: آمریکایی‌ها می‌دانند ایران تنها کشوری است که می‌تواند در منطقه ایجاد ثبات کند لذا آن‌ها با زاویه دید تعامل قدرت‌ها به ایران و مذاکرات هسته‌ای نگاه می‌کنند. آن‌ها باید پیش از اینکه موضوعات دیگری را به عنوان دستور کار بعدی مذاکرات قرار دهند پرونده مذاکرات هسته‌ای را ببندند. شاید اگر آن‌ها به عقب بر می گشتند هرگز این پرونده را باز نمی‌کردند اما حالا که از نگاه تعامل قدرت‌ها به ایران می نگرند می‌دانند که نباید پرونده مذاکرات هسته‌ای را باز رها کنند.
انتهای پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet