خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/04/09 09:28:12
سرویس سیاسی
شفیعی از علل تاکید بر لزوم لغو همزمان تمامی تحریم ها می گوید

تحریم‌های کنگره آمریکا و اتحادیه اروپا به موازات هم هستند/لغو مرحله‌ای تحریم ها قابل قبول نیست

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در تمامی تحریم ها به نوعی کنگره آمریکا جایگاه دارد و تحریم های اروپا نیز در طول تحریم های کنگره است به همین دلیل اگر لغو تحریم ها یکباره انجام نشود نمی توان انتظار داشت مذاکرات به راحتی پیش رود.
تحریم‌های کنگره آمریکا و اتحادیه اروپا به موازات هم هستند/لغو مرحله‌ای تحریم ها قابل قبول نیست سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در تمامی تحریم ها به نوعی کنگره آمریکا جایگاه دارد و تحریم های اروپا نیز در طول تحریم های کنگره است به همین دلیل اگر لغو تحریم ها یکباره انجام نشود نمی توان انتظار داشت مذاکرات به راحتی پیش رود. https://cdn.icana.ir/d/019/110505.jpg تحریم‌های,کنگره,آمریکا,و,اتحادیه,اروپا,به,موازات,هم,هستند/لغو,مرحله‌ای,تحریم,ها,قابل,قبول,نیست Icana

نوذر شفیعی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت،‌ با اشاره به اینکه مذاکرات ما با 1+5  مبتنی بر استرات‍ژی برد- برد است، گفت:  تمام این محدویت ها در جهت لغو تمامی تحریم ها صورت گرفته است بنابراین خواسته ما مبنی بر لغو تحریم ها منطقی و معقول است،در صورتی که تحریم ها لغو شود توافق می تواند مشروعیت داشته باشد درغیر این صورت اگرلغو تحریم ها به صورت مرحله ای و نوعی باشد، مناسب نخواهد بود.

 نماینده مردم رستم و ممسنی در مجلس درمورد ضرروت لغو یکباره تحریم‌ها گفت:‌ علت تاکیدمان بر این مسئله به این دلیل است که در تمامی تحریم ها به نوعی کنگره آمریکا جایگاه دارد و تحریم های اروپا نیز در طول تحریم های کنگره است به همین دلیل اگر لغو تحریم ها یکباره انجام نشود نمی توان انتظار داشت مذاکرات به راحتی پیش رود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه نسبت به غربی ها به خصوص آمریکا بی اعتماد هستیم تصریح کرد: این بی اعتمادی ما دلیل دیگری بر اصرارمان مبنی بر لغو یکبار تحریم هاست به دلیل اینکه فرضا ما به تهعداتمان عمل کنیم اما در میانه راه آژانس ویا کنگره آمریکا بهانه گیری جدیدی کنند تکلیف چیست؟

شفیعی بی اعتمادی را دو طرفه دانست و گفت:‌ اگربنا بر رفع بی اعتمادیست باید هر دو طرف اقدام کنند، یعنی اقداماتی به نشانه حسن نیت در طرف غربی در چارچوب لغو تحریم ها و درطرف ایرانی در چارچوب کاهش فعالیت های هسته ای صورت گیرد که از جانب ایران این کار صورت گرفته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet