خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/04/08 14:03:13
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سبحانی فر عنوان کرد:

پست در چرخه توسعه کشور از جایگاه ویژه ای برخوردار است

نایب رییس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات مجلس و سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن گفت: شرکت پست علاوه براینکه یک نهاد خدمات رسان به شمار می رود، در چرخه توسعه کشور نیز بعنوان یک بنگاه اقتصادی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
پست در چرخه توسعه کشور از جایگاه ویژه ای برخوردار است نایب رییس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات مجلس و سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن گفت: شرکت پست علاوه براینکه یک نهاد خدمات رسان به شمار می رود، در چرخه توسعه کشور نیز بعنوان یک بنگاه اقتصادی از جایگاه ویژه ای برخوردار است. https://cdn.icana.ir/d/019/73498.jpg پست,در,چرخه,توسعه,کشور,از,جایگاه,ویژه,ای,برخوردار,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایرنا: رمضانعلی سبحانی فر از تقدیم اصلاحیه اساسنامه شرکت پست به هیات رییسه مجلس با بیش از 50 امضاء برای رسیدگی خارج از نوبت در صحن علنی مجلس خبر داد و افزود: اکنون اصلاحیه اساسنامه پست در نوبت طرح صحن علنی قرار دارد تا به تصویب نهایی و ابلاغ برسد.
وی افزود: در اساسنامه جدید ضمن آنکه پست دولتی برای ارائه خدمات پایه پستی تقویت شده، اجازه ورود به اپراتورهای بخش خصوصی به منظور فعالیت در بخش پست کشور داده شده است.
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: اساسنامه شرکت پست برای تبدیل وضعیت به سازمان، اواخر سال 1392 به مجلس شورای اسلامی ارائه شد اما با توجه به ایام بررسی لایحه بودجه در آن سال، بررسی اساسنامه به سال 1393 موکول شد که تا پایان سال گذشته مورد بازنگری و تصویب قرار گرفت.
وی ساختار حاکم در شرکت پست در طول سال های گذشته را ساختاری سنتی عنوان کرد و گفت: این گونه ساختار به طور حتم نمی تواند پاسخگوی خدمات و نقش آفرینی در بخش اقتصاد و بازار باشد لذا اتفاقات انجام شده و همچنین در حال انجام می تواند جهش بسیار مناسبی را در پست کشور ایجاد کند.
نماینده مردم سبزوار در مجلس با تاکید بر اینکه، سیاست های جدید مدیریتی و تغییرات ساختاری ایجاد شده، چابک سازی در شرکت پست را به دنبال داشته است، گفت: به طور حتم اصلاح فرایندها و حذف امور موازی کاری می تواند در تسریع امور و وظایف محوله نقش بسزایی ایفا کند.
سبحانی فر، استفاده بهینه از نیروی کار انسانی، تمرکز بر سرویس های دارای ارزش افزوده، راه اندازی خدمات جدید پستی و همچنین توسعه بازار و گسترش قرارداد همکاری با بخش های مختلف را از دیگر نتایج اصلاح ساختار و حذف فرایندهای موازی در شرکت پست عنوان کرد.
وی با یادآوری اینکه شرکت پست تا سال 1392 شرکتی زیان ده بوده است، گفت: این شرکت با سیر تحول مناسب و اقدامات موثر موفق شد در سال 1393 از بحران اقتصادی عبور کند.
نایب رئیس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات مجلس با اشاره به اینکه مطابق با مصوبه مجلس اساسنامه جدید پست جمهوری اسلامی در دستور کار قرار گرفته است، اظهار امیدواری کرد که با توجه به این اساسنامه پس از تصویب نهایی تحولات بیشتری را در پست کشور شاهد باشیم.
انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet