هدر موبایل
1394/04/14 08:50:55
سرویس اجتماعی
عبدی انتقاد کرد:

نبود تناسب در اعتبارات کلانشهرها و مناطق محروم/ هشدار درباره موج مهاجرت‌های بی‌رویه به تهران

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از مهاجرت بی رویه به کلانشهر تهران، گفت: متاسفانه معضل بیکاری و کمبود امکانات در شهرهای محروم موجب مهاجرت‌های بی‌رویه به تهران شده که این پدیده، زمینه ساز بروز آسیب های اجتماعی زیادی شده است.
نبود تناسب در اعتبارات کلانشهرها و مناطق محروم/ هشدار درباره موج مهاجرت‌های بی‌رویه به تهران عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از مهاجرت بی رویه به کلانشهر تهران، گفت: متاسفانه معضل بیکاری و کمبود امکانات در شهرهای محروم موجب مهاجرت‌های بی‌رویه به تهران شده که این پدیده، زمینه ساز بروز آسیب های اجتماعی زیادی شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/57844.jpg نبود,تناسب,در,اعتبارات,کلانشهرها,و,مناطق,محروم/,هشدار,درباره,موج,مهاجرت‌های,بی‌رویه,به,تهران Icana

ایرج عبدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه افزایش مهاجرت به پیشرفت حاشیه‌نشینی منجر می‌شود، گفت: کمبود نیازهای اولیه معیشتی و بیکاری در مناطق روستایی و شهرهای محروم دلایل اصلی شکل‌گیری مهاجرت و حاشیه نشینی در کلانشهرها است.

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی، مهاجرت را پدیده‌ای اجتماعی خواند و افزود: این پدیده زمانی به صورت مشکل آشکار می‌شود که از حالت متعارف و توازن خارج شود لذا معضلات ناشی از سیل مهاجرت های ناخواسته و نامتعارف به سوی کلانشهر تهران درحال افزایش است بدون اینکه مسئولان برای آن چاره‌ای بیندیشند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه مهاجرت انواع معضلات اجتماعی را افزایش می دهد، گفت: به دلیل تفاوت فرهنگ روستاها و شهرهای محروم با کلانشهرها، معضلات اجتماعی زیادی  برای مهاجران و سایر افراد جامعه به وجود می آید.

 

تقسیم ثروت در استان ها باید با عدالت انجام شود

عبدی بیکاری را عمده عامل مهاجرت به تهران و یک بحران ملی خواند وتاکید کرد: متاسفانه سرمایه گذاری‌هایی که برای اشتغال جوانان می‌شود قسمت عمده آن به کلانشهر تهران اختصاص یافته و کمتر به استان‌های محروم توجه می شود در حالی که تقسیم ثروت و بودجه باید با عدالت انجام شود.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس نهم، با تاکید بر ضرورت تعادل و عدالت در تقسیم بودجه در کشور، تصریح کرد: دولت باید امکانات و فرصت های شغلی برای مناطق مختلف کشور را عادلانه و منطقی توزیع کند سپس برای حل بیکاری برنامه ریزی دائمی و اصولی ارائه کند.

 

رفع معضل بیکاری به صورت دائمی دغدغه مسئولان نبوده و نیست

وی با تاکید بر عدم موفقیت دولت‌ها و مجلس در برنامه‌ریزی مناسب برای اشتغال جوانان، ادامه داد: از اول انقلاب تاکنون یکی از مهمترین معضلات کشور بی‌رونقی حوزه اشتغال است که رفع این معضل هرگز به صورت دائمی مورد توجه دولت‌ها و مجالس مختلف نبوده به گونه‌ای که برای رونق آن هرگز موفق عمل نکرده و برنامه ریزی طولانی مدتی نیز برای آن نداشته اند.

این نماینده مردم در مجلس نهم،  ادامه داد: دولت باید برای 4 هزار میلیاردی که برای اشتغال جوانان در بودجه 94 در نظر گرفته شده برنامه ریزی منسجمی داشته باشد و این مبلغ را با عدالت برای اشتغال همه استان ها به ویژه استان هایی که نرخ بیکاری بالایی دارند هزینه کنند.

 

برنامه ریزی برای اشتغال جوانان برای جلوگیری از مهاجرت به تهران

عبدی با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر دولت و مجلس به اشتغال جوانان برای جلوگیری از مهاجرت‌ها به تهران، گفت: مطالعات نشان داده که جوانان استان‌‌های غربی و شمال ‌غربی به علت رشد بیکاری بیشترین مهاجرت ها را به تهران و کلانشهرها داشته اند لذا دولت و مجلس باید با برنامه ریزی برای اشتغال جوانان مناطق مذکور از مهاجرت آنها به تهران جلوگیری کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس نهم،  با اشاره به اظهارنظر مسئولان شهرداری تهران در خصوص تشکیل کارگروهی برای حل مهاجرت ها به تهران، گفت:  تا زمانی که معضل بیکاری از سوی دولت و مجلس رفع نشود مهاجرت ها به تهران ادامه دارد البته شورای شهر و شهرداری تهران می توانند به صورت مشخص با برنامه ریزی منظم و اصولی عوامل مهاجرت را بررسی و با همکاری دولت و مجلس آنها را رفع کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه با شعار دادن مشکل بیکاری جوانان حل نمی شود، عنوان کرد: دولت باید با برنامه ریزی دائم و سرمایه گذاری مناسب برای استان های مهاجر، از مهاجرت آنها به تهران جلوگیری کنند در غیر این صورت با شعار و برنامه ریزی موقت این مشکل حل نخواهد شد و با افزایش مهاجرت ها باید هزینه‌های گزافی برای معضلات اجتماعی پرداخت کنیم.

 

مهاجرت روستاییان به کلان شهرها به خاطر کمبود امکانات رفاهی

وی با انتقاد از مهاجرت روستاییان به کلانشهرها،  تصریح کرد: متاسفانه اکثر روستاها به خاطر کمبود امکانات رفاهی خالی از سکنه شده اند در حالی که با افزایش مهاجرت بی رویه روستاییان به کلان شهرها بخش گسترده ای از صنعت کشور که در کشاورزی و دامداری نهفته است، ضعیف شده که در نهایت برای تامین مواد غذایی اولیه به کشورهای دیگر وابسته می شویم.

 

صدور کارت شهروندی موجب کاهش مهاجرت ها به تهران نخواهد شد

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس نهم، با اشاره به صدور کارت محله محوری و شهروندی، گفت: صدور این کارت موجب کاهش مهاجرت ها به تهران نخواهد شد زیرا تا زمانی که امکانات در تهران انباشته شده و شهرستان‌ها در این تقسیم بودجه فراموش می شوند تهران مسیری مناسب برای مهاجرت و انواع آسیب های اجتماعی خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet