هدر موبایل
1394/04/10 08:19:00
سرویس فرهنگی
صادقی تاکید کرد:

ضرورت تعریف دقیق طنز و تخریب/ جای خالی طنز در کشور احساس می شود

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی معتقد است باید اثر بخشی فرهنگ و هنر را در قالب های مختلف از جمله طنز و فکاهی به جامعه منتقل کرد و در این زمینه باید مشوق های لازم را برای دست اندرکاران و فعالان این بخش در نظر گرفت.
ضرورت تعریف دقیق طنز و تخریب/ جای خالی طنز در کشور احساس می شود عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی معتقد است باید اثر بخشی فرهنگ و هنر را در قالب های مختلف از جمله طنز و فکاهی به جامعه منتقل کرد و در این زمینه باید مشوق های لازم را برای دست اندرکاران و فعالان این بخش در نظر گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/84448.jpg ضرورت,تعریف,دقیق,طنز,و,تخریب/,جای,خالی,طنز,در,کشور,احساس,می,شود Icana

ضرغام صادقی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه هنر و فرهنگ اسلامی دارای ابعاد زیادی است و انتقال آن به نسل های بعدی را باید با روش های مختلف در دستور کار قرار داد افزود:برخی هنر و فرهنگ اسلامی را در قالب شعر، موسیقی، صنایع دستی ، تئاتر و فیلم و گروهی نیز در قالب طنز و فکاهی حرف خود را به جامعه منتقل می کنند که باید از این روش ها برای انتقال مفاهیم و ارزش های اسلامی به جامعه و مخاطبان آن به خوبی استفاده کرد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی به جای خالی طنز و فکاهی در رسانه های کشور اشاره کرد و با بیان اینکه این خلا باید جبران شود اظهار داشت:به نظر می رسد درحوزه طنز و مباحث مربوط به آن نیازمند انجام کارهای بیشتری هستیم و مسئولان باید دراین زمینه مشوق های لازم را به دست اندرکاران این بخش ارایه کنند تا نقش طنز و فکاهی در حوزه فرهنگ و هنر پر رنگ تر شود.

وی با تاکید کرد:جامعه علاقه خوبی به برنامه های طنز و سرگرمی دارد و از این رو،با توجه به وجود مخاطب در این بخش سرمایه گذاری ها دارای توجیه کافی است وبه این دلیل باید با ورود بیشتر به این حوزه خلاها را جبران و نیاز مردم را به دیدن چنین برنامه ها و خواندن مطالب طنز و سرگرم کننده جبران کرد.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی،هماهنگی میان مسئولان و نخبگان و مخاطبان طنز را ضروری دانست و گفت:هماهنگی میان مسئولان،نخبگان و دست اندرکاران طنز و فکاهی در کشور می تواند دایره مخاطبان آن را در جامعه بیشتر کند که در این صورت، می توان بهره برداری بیشتری از ظرفیت های کشور برای رسیدن به اهداف و برنامه های پیش بینی شده صورت داد.

صادقی به نقش طنز در معادلات امروز جامعه اشاره کرد و با تاکید بر اینکه برای تاثیر گذاری آن در جامعه همه باید با یکدیگرعمل کنند اظهار داشت:برای رونق بازار طنز و سرگرمی در کشور باید مسئولان با هم هماهنگ باشند و از سوی دیگر،افکار عمومی آمادگی پذیرش طنز را داشته باشد که برای انجام این کار نیازمند فرهنگ سازی هستیم.

نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید از افراد توانمند و متخصص که با طرح و برنامه طنز اجرا و با این کار به مردم پیام رسانی می کنند حمایت کرد عنوان داشت:برخی به دنبال این هستند که با رفتارهای خاص و به هر قیمتی مردم را بخندانند که این روش کار قابل قبول نیست و باید استعدادهای این رشته را که با برنامه و ایده ای مناسب در قالب طنز مفاهیم ارزشمندی را به جامعه منتقل می کنند حمایت و فرصت بروز و ظهور آنان را در جامعه فراهم کنیم.

وی ادامه داد:تامین اعتبار کافی برای فرصت دادن به استعدادهای طنز کشور می تواند بخشی از کمبود نیروی ماهر دراین حوزه را جبران کند.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تعریف دقیق ازطنز و مبانی آن را در جامعه ضروری دانست و یادآور شد:تفاوت های بسیاری میان طنز با تخریب و نقد افراد وجود دارد و نباید به گونه ای عمل شود که افرادی با نگاه تخریب دیگران وارد حوزه طنز و فکاهی شوند چرا که این موضوع آسیبی جدی به این هنر وارد کرده و می تواند موجب ریزش مخاطبان پرشمار آن شود./
پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet