هفته دفاع مقدس
1394/04/10 09:43:11
سرویس اجتماعی
یوسفیان‌ملا:

بی‌اعتنایی دستگاه‌ها و ادارات به قوانین مبارزه با مفاسد/ آیین‌نامه‌های داخلی قانون ارتقاء سلامت اداری هنوز تدوین نشده

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس با انتقاد از اینکه پس از گذشت سه سال هنوز آیین نامه های داخلی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مبارزه با فساد تدوین نشده، گفت: حاکمیت روابط به جای ضوابط در دستگاه ها، سبب بروز فساد اداری در بدنه ادارات شده است.
بی‌اعتنایی دستگاه‌ها و ادارات به قوانین مبارزه با مفاسد/ آیین‌نامه‌های داخلی قانون ارتقاء سلامت اداری هنوز تدوین نشده عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس با انتقاد از اینکه پس از گذشت سه سال هنوز آیین نامه های داخلی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مبارزه با فساد تدوین نشده، گفت: حاکمیت روابط به جای ضوابط در دستگاه ها، سبب بروز فساد اداری در بدنه ادارات شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/49271.jpg بی‌اعتنایی,دستگاه‌ها,و,ادارات,به,قوانین,مبارزه,با,مفاسد/,آیین‌نامه‌های,داخلی,قانون,ارتقاء,سلامت,اداری,هنوز,تدوین,نشده Icana

عزت‌الله یوسفیان‌ملا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص وضعیت فسادهای اداری در کشور، گفت: در دستگاه های اداری و در رأس دستگاه ها «روابط» حاکم است و «ضوابط» کم رنگ شده است، در واقع حاکمیت روابط به بدنه سازمان‌ها نفوذ پیدا کرده است.

نماینده مردم آمل و لاریجان درمجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اگر در رأس سازمان ها قوانین و مقررات حاکم باشد بسیاری از مفاسد اتفاق نخواهد افتاد و البته دستگاه ها و ادارات هم به بسیاری از قوانین مبارزه با مفاسد اعتنا ندارند.

 

قانون سلامت نظام اداری بدون آیین نامه داخلی لازم الاجرا نیست

وی در ادامه افزود: قوانینی چون قانون ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد از قوانینی است که سه سال لازم الاجرا بود ولی حتی یکی از مواد آن هم به  طور کامل اجرا نشد، این در حالی است که پس از گذشت سه سال هنوز آیین نامه های داخلی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مبارزه با فساد تدوین نشده است.

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه مشکلات ادارات باید از بالا اصلاح شود، گفت: لایحه تمدید اجرای آزمایشی قانون ارتقاء سلامت نظام اداری و مبارزه با فساد به کمیسیون اجتماعی ارجاع داده شده است، اما در صورت تمدید اگر باز آیین نامه داخلی آن تدوین نشود، لازم الاجرا نخواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet