هدر موبایل
1394/04/09 10:38:47
سرویس دیگر رسانه‌ها_
یک عضو کمیسیون حقوقی مجلس تاکید کرد،

استقلال قوه قضاییه زیر بنای رسیدن به عدالت کیفری است

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی معتقد است استقلال قوه قضاییه به اصل مکتب عدالت اسلامی مربوط می‌شود و زیربنای رسیدن به عدالت کیفری است.
استقلال قوه قضاییه زیر بنای رسیدن به عدالت کیفری است یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی معتقد است استقلال قوه قضاییه به اصل مکتب عدالت اسلامی مربوط می‌شود و زیربنای رسیدن به عدالت کیفری است. https://cdn.icana.ir/d/019/71952.jpg استقلال,قوه,قضاییه,زیر,بنای,رسیدن,به,عدالت,کیفری,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا: میرهادی قره سید رومیانی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولین قوه قضاییه و تاکید ایشان بر استقلال این قوه گفت: اسناد بالادستی نظام، قرآن کریم، سیره اهل بیت (ع)، منابع فقهی، قانون اساسی کشور، افق چشم انداز بیست ساله نظام و قوانین برنامه پنجم توسعه، عنصر اساسی و حیاتی احیای قوه قضاییه را استقلال آن می‌داند که در قانون اساسی کشورمان به زیبایی و حکیمانه در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه استقلال قوه قضاییه باید از دو منظر بیرونی و درونی در نظر گرفته شود ادامه داد: سمت و سوی رهنمودهای رهبری به این است که قوه قضاییه باید استقلال خود را حفظ کند و از بعد داخلی استقلال این قوه به این معناست که مسئولان قوه قضاییه و قضات باید از هرگونه فشار بیرونی و چانه زنی مستقل باشند.
این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس همچنین با اشاره به بعد بیرونی استقلال قوه قضاییه گفت:‌ دولت، ‌مجلس و همه ارکان نظام باید در همه مسائلی که ماهیت قضایی دارد، ورود نداشته و تاثیرگذار نباشند و بدانند حد یقف قوه قضاییه ماهیت قضایی آن است که به استقلال این قوه بر می‌گردد.
قره سید افزود:‌ این استقلال به اصل مکتب عدالت اسلامی و عدالت اجتماعی ارتباط دارد لذا قوه قضاییه خود باید چارچوبی را تعیین کند که این استقلال به هم نریزد که بحمد الله کارنامه قوه قضاییه در چند دهه اخیر نشان‌دهنده این بوده که استقلال به نحو مطلوب رعایت شده است.
وی در پایان اظهار کرد: این استقلال زیربنای رسیدن به عدالت کیفری، قضایی و حقوقی است.
انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet