ایام محرم 1398
1394/04/10 09:08:46
سرویس اجتماعی
غضنفرآبادی با یادآوری سخنان رهبر معظم انقلاب درمورد افزایش تعداد زندانیان؛

فقر و بیکاری؛ دوعامل مهم در افزایش تعداد زندانیان/ تاثیر پیشگیری از وقوع جرم در کاهش زندانیان

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید بر ضرورت توجه به بحث پیشگیری از وقوع جرم، گفت:‌ این اقدام می‌تواند در کاهش تعداد زندانیان تاثیرگذار باشد.
فقر و بیکاری؛ دوعامل مهم در افزایش تعداد زندانیان/ تاثیر پیشگیری از وقوع جرم در کاهش زندانیان عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید بر ضرورت توجه به بحث پیشگیری از وقوع جرم، گفت:‌ این اقدام می‌تواند در کاهش تعداد زندانیان تاثیرگذار باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/68221.jpg فقر,,و,بیکاری؛,دوعامل,مهم,در,افزایش,تعداد,زندانیان/,تاثیر,پیشگیری,از,وقوع,جرم,در,کاهش,زندانیان Icana

موسی غضنفرآبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،‌ با یادآوری فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی و ابراز تاسف ایشان از افزایش تعداد زندانیان، افزود: واقعیت آن است که ورود هر فرد به زندان علاوه بر تاثیرگذاری منفی آن بین خانواده‌ها، منجر به تحمیل هزینه‌های اضافی بر دوش دولت می‌شود.

نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بدون‌شک همه مسئولان باید دست به دست هم دهند تا بحث پیشگیری از وقوع جرم در اولویت اقدامات قرار گیرد؛ البته در قانون اساسی این مهم بر عهده قوه قضاییه است که سازوکارها و ابزارهای مناسبی لازم است تا این قوه بتواند آن را اجرایی کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: اگر هزینه‌های زیادی که در زندان‌ها صرف می‌شود در زمینه پیشگیری از وقوع جرم هزینه شود می‌تواند تاثیرگذاری خوبی بر کاهش تعداد زندانیان داشته باشد.

وی درباره علت افزایش تعداد زندانیان، یادآور شد:‌ دلیل عمده افزایش زندانیان به معضل مواد مخدر و جرایم این حوزه برمی‌گردد به گونه‌ای که می‌توان گفت نزدیک به نیمی از زندانیان به جهت ارتباط آنها با موادمخدر وارد زندان شده‌اند که البته باید برای حل این مشکل تدبیری اندیشیده شود.

غضنفرآبادی با بیان اینکه در برخی مواقع مشکلات اقتصادی باعث وقوع جرم در کشور می‌شود، تاکید کرد: اغلب جرایم در کشور عقبه مادی دارد و بیشتر به دلیل فقر مالی و معضلات بیکاری شکل می‌گیرد و اگر جامعه از نظر اقتصادی پیشرفت چشمگیری داشته باشد بسیاری از جرایم نیز کاهش می‌یابد.

نماینده مردم بم در مجلس نهم، درباره تاثیر کاهش عناوین مجرمانه در کاهش تعداد زندانیان، ادامه داد:‌ تاجایی که مقدور بوده کاهش عناوین مجرمانه صورت گرفته است و در قانون مجازات اسلامی تلاش شد تا بحث جایگزینی زندان انجام شود و بیش از این بعید است بتوان برکاهش عناوین مجرمانه اصرار ورزید.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر تقویت شوراهای حل اختلاف و تاثیرات مثبت آن در کاهش تعداد زندانیان، گفت: شوراها در حد حل اختلاف بسیار می‌توانند مفید واقع شوند و با میانجی‌گری، اختلافات را کاهش دهند تا به این شکل پرونده های کمتری به قوه قضائیه ارسال شود لذا باید بر تقویت آنها تاکید شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet