هدر موبایل
1394/04/10 11:20:59
سرویس بین الملل
سوری مطرح کرد:

سرکوب شیعیان، پشت‌پرده کمک تسلیحاتی آمریکا به حکومت آل‌خلیفه

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، گفت: تصمیم مقامات آمریکایی برای از سرگیری کمک های نظامی و امنیتی به حکومت بحرین، این نگرانی را به‌وجود می‌آورد که دولت بحرین با اتکا به تسلیحات آمریکایی، در جهت سرکوب بیشتر مردم و تشدید فشار بر شیعیان بحرین اقدام کند.
سرکوب شیعیان، پشت‌پرده کمک تسلیحاتی آمریکا به حکومت آل‌خلیفه عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، گفت: تصمیم مقامات آمریکایی برای از سرگیری کمک های نظامی و امنیتی به حکومت بحرین، این نگرانی را به‌وجود می‌آورد که دولت بحرین با اتکا به تسلیحات آمریکایی، در جهت سرکوب بیشتر مردم و تشدید فشار بر شیعیان بحرین اقدام کند. https://cdn.icana.ir/d/019/89511.jpg سرکوب,شیعیان،,پشت‌پرده,کمک,تسلیحاتی,آمریکا,به,حکومت,آل‌خلیفه Icana

حجت‌الله سوری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به تصمیم مقامات آمریکایی برای از سرگیری کمک های نظامی و امنیتی به حکومت بحرین، گفت: قطعا این اقدامات ایالت متحده به تشدید نقض حقوق بشر در این کشور کمک می‌کند، زیرا در چند سال اخیر شاهد هستیم که حکومت آل خلیفه با حمایت‌ کشورهای غربی و عربی به سرکوب اعتراضات مردمی پرداخته است.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این اقدام آمریکا در شرایط کنونی، این نگرانی را به‌وجود می‌آورد که دولت بحرین با اتکا به تسلیحات آمریکایی، در جهت سرکوب بیشتر مردم و تشدید فشار بر شیعیان بحرین اقدام کند.

وی با انتقاد از ادامه دستگیری رهبران و معترضان بحرینی از سوی نیروهای آل خلیفه، افزود: متأسفانه در چند سال اخیر بر اثر سرکوب شدید، بیش از صدها نفر از مردم بحرین کشته و زخمی شده‌اند، که این موضوع بزرگ‌ترین عامل نقض حقوق بشر در بحرین است.

سوری با اشاره به حمایت‌های مداوم عربستان از حکومت آل خلیفه، تصریح کرد:‌ آل سعود در شرایط کنونی حیات و ممات خود را در حفظ حکومت بحرین می‌بیند و برای تحقق این موضوع از هیچ اقدامی حتی ارسال نیروهای نظامی و تسلیحات دریغ نکرده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: آمریکا و کشورهای غربی برای فرار از مشکلات اقتصادی خود، سیاست ناامن نشان دادن منطقه و سپس فروش تسلیحات به کشورهای عربی منطقه را دنبال می‌کند، که قطعا این اقدام به تشدید بی ثباتی و ناامنی کمک خواهد کرد.

کاخ سفید دیروز دوشنبه از تصمیم خود برای از سرگیری کمک های نظامی و امنیتی به بحرین خبر داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet