ولادت حضرت امام رضا (ع)
1394/04/13 09:44:36
سرویس اجتماعی
منوچهری با انتقاد از برخورد مقطعی با توزیع‌کنندگان مواد مخدر مطرح کرد:

وجود راه‌های گریز از قانون مبارزه با مواد مخدر/وزارت بهداشت متولی ابلاغ روانگردان‌ها

نائب رئیس فراکسیون مبارزه با دخانیات مجلس با انتقاد از برخوردهای مقطعی و موردی با توزیع‌کنندگان مواد مخدر، گفت: وجود راه های گریز از قانون مهمترین مشکل اجرا نشدن قانون مبارزه با مواد مخدر است.
وجود راه‌های گریز از قانون مبارزه با مواد مخدر/وزارت بهداشت متولی ابلاغ روانگردان‌ها نائب رئیس فراکسیون مبارزه با دخانیات مجلس با انتقاد از برخوردهای مقطعی و موردی با توزیع‌کنندگان مواد مخدر، گفت: وجود راه های گریز از قانون مهمترین مشکل اجرا نشدن قانون مبارزه با مواد مخدر است. https://cdn.icana.ir/d/019/57895.jpg وجود,راه‌های,گریز,از,قانون,مبارزه,با,مواد,مخدر/وزارت,بهداشت,متولی,ابلاغ,روانگردان‌ها Icana

نعمت‌الله منوچهری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره اجرایی نشدن قانون مبارزه با مواد مخدر، گفت: در برخی موارد قوانین سختگیرانه اجرا را با مشکل رو به رو می سازد و از سوی دیگر در مواردی قوانین سهل و آسان سبب می‌شود تا ضمانت اجرایی برای آن وجود نداشته باشد؛ قانون مبارزه با مواد مخدر با 45 ماده نیز هرچند جامع است ولی ضمانت اجرایی ندارد.

نماینده مردم پاوه و جوانرود در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت اجرای قانون مبارزه با مواد مخدر به ویژه در حوزه دستگیری فروشندگان، تصریح کرد: مواد مخدر و به ویژه قرص‌های روانگردان که امروزه به گروه مخدرها پیوسته است، به صورت وسیع در دسترس همگان قرار گرفته که این موضوع می‌طلبد در راستای مبارزه با فروشندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر از خرد تا کلان برخورد جدی صورت بگیرد.

 

وزارت بهداشت متولی ابلاغ لیست داروهای روانگردان است

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت متولی ابلاغ لیست داروهای روانگردان است، گفت: طبق قانون لیست قرص‌هایی که سوء مصرف دارد مانند ترامادول باید ابلاغ و پس از آن از داروخانه ها جمع آوری شود، البته تاکنون اقداماتی انجام گرفته ولی هنوز لیست نهایی و ابلاغ نشده است.

منوچهری افزود: هرچند برخورد با فروشندگان و توزیع کنندگان موادمخدر در قانون دیده شده اما بازتاب اجرایی ندارد و با وجود اینکه مواد مخدر مشکلات عمده و مخربی به جا می گذارد، نیروی انسانی موردنیاز برای مباره با آن وجود ندارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر از دو جهت قابل بررسی است، گفت: باید با سوداگران مرگ، توزیع کنندگان، قاچاقچیان موادمخدر از یک طرف و در مقابل جوانانی که مبتلا به اعتیاد شده‌اند با در نظر گرفتن هر دو سوی موضوع اقدامات محکم، قوی و مداومی انجام گیرد.

وی با انتقاد از برخوردهای موردی و مقطعی با قاچاقچیان و توزیع کنندگان مواد مخدر، گفت: گاه قوانینی برای مورد خاص در خصوص مبارزه مواد مخدر وضع می‌شود اما پس از اجرای کوتاه مدت و حساس‌سازی افکار عمومی رها می‌شود، در واقع ایجاد موجی کوتاه مدت برای برخورد با مواد مخدر، ارزش قانون را از بین می‌برد.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان در مجلس نهم، یادآور شد: بیکاری جوانان منشاء تمام بدبختی‌های جامعه اعم از فقر، بی‌سوادی، اعتیاد،  طلاق و بزهکاری است، در این زمینه دستگاه‌های متولی همچون وزارت ورزش و جوانان که متولی ساماندهی امور جوانان است در رسیدگی به مشکلات این قشر کوتاهی می کند.

 

قانون مبارزه با موادمخدر نیازمند بازنگری است/ضرورت اصلاح مواد مربوط به برخورد با قاچاقچیان 

منوچهری تاکید کرد: قانون مبارزه با موادمخدر نیازمند بازنگری جامع و همه جانبه است، در واقع علاوه بر اصلاح مواردی که مربوط به برخورد با قاچاقچیان و توزیع کننده مواد مخدر است، باید با داروخانه هایی که خارج از چارچوب قانونی مبادرت به توزیع قرص‌های روان گردان می‌کنند برخورد شود، همچنین با انجام اصلاحاتی در قانون مبارزه با مواد مخدر لازم است تا شرایط بهبود معتادان مهیا شود تا مانند سایر بیماران تحت درمان قرار گیرند.

نائب رئیس فراکسیون مبارزه با دخانیات مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه کمپ ترک اعتیاد برای افرادی که قرص های روان گردان مصرف می کنند وجود ندارد، گفت: مهم ترین مشکل قانون مبارزه با مواد مخدر، وجود راه های گریز از قانون است، متاسفانه وجود ارتباطات اجازه نمی دهد پرونده هایی که به مراجع قضایی منتقل می شود، به شیوه قانونی بررسی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet