خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/04/09 12:47:02
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اسداللهی:

برگزاری الکترونیکی انتخابات برخی شائبه‌ها را از بین می‌برد

یک عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس برگزاری انتخابات به شکل الکترونیکی را زمینه ساز از بین رفتن برخی شائبه‌ها دانست و بر لزوم رعایت قانون در همه مراحل انتخابات تاکید کرد.
برگزاری الکترونیکی انتخابات برخی شائبه‌ها را از بین می‌برد یک عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس برگزاری انتخابات به شکل الکترونیکی را زمینه ساز از بین رفتن برخی شائبه‌ها دانست و بر لزوم رعایت قانون در همه مراحل انتخابات تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/88486.jpg برگزاری,الکترونیکی,انتخابات,برخی,شائبه‌ها,را,از,بین,می‌برد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا: غلامرضا اسداللهی اظهار کرد‌: اگر قانون ملاک و معیار ارزیابی نهایی باشد و داوری نهایی بر اساس قانون صورت گیرد جای گله و شکایتی باقی نمی‌ماند البته طبیعی است که در جریان برگزاری هر انتخابات ممکن است اختلاف و دعوا به وجود بیاید اما قوانین ما در خصوص اجرای انتخابات و نظارت بر انتخابات شفاف است.
وی تصریح کرد:‌ بر اساس قانون، برگزاری انتخابات به عهده وزارت کشور ونظارت بر روند انتخابات به عهده‌ی شورای نگهبان است. اگر در این سیر قانون ملاک قرار گیرد زمینه‌ای برای گله و شکایت هم به وجود نمی‌آید.
نماینده مردم تربت جام در مجلس ادامه داد: البته نمی‌توان گفت در روند برگزاری انتخابات مختلف هیچ مساله‌ی جزیی وجود نداشته بلکه شاید زمینه‌هایی بوده که منجر به برخی نارضایتی‌ها شده اما نمی‌توان انتخابات‌ برگزار شده را هم زیر سوال برد.چرا که وزارت کشور و شورای نگهبان در طول سالیان گذشته و با برگزاری چندین انتخابات توانسته‌اند به درستی به وظایفشان عمل کنند.
اسداللهی با تاکید بر لزوم وجود شفافیت در روند برگزاری انتخابات برای جلوگیری از بهانه جویی‌ها خاطر نشان کرد : برگزاری انتخابات به شکل الکترونیک زمینه برخی شائبه‌ها را از بین می‌برد. خوشبختانه در چند سال بعد از انقلاب هم نظام انتخاباتی ما همواره رو به جلو بوده و اکنون هم می‌تواند بهتر از آنچه که هست عمل کند به شرط آنکه اسبابش فراهم شود. مثلا برگزاری الکترونیکی انتخابات قدری هزینه بر است و باید در این راستا به وزارت کشور کمک کرد.
این عضو فراکسیون رهروان مجلس با بیان اینکه اگر قانون ملاک و معیار قرار گیرد اختلافات از بین می‌رود گفت: در قانون برای همه مراحل انتخابات احکامی پیش بینی شده چه از زمان آغاز رقابت‌ها و چه برگزاری انتخابات و حتی بعد از آن. بنابراین باید سعی کنیم قانون را نهادینه کنیم و بر مبنای آن عمل کنیم و اگر کسی از قانون تخلف کرد به فوریت و جدی با او برخورد شود.
انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet