ایام محرم 1398
1394/04/09 12:53:37
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حقیقت‌پور مطرح کرد

عربستان، پشت پرده اقدامات تروریستی در کویت و فرانسه و تونس

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که عربستان با حمایت ازداعش باعث بروز اقدامات تروریستی در سه کشور فرانسه، کویت و تونس شده است گفت که برای مقابله با این اقدامات ترویستی بخصوص با داعش مجامع بین‌المللی باید از راهکار ایران استفاده کند.
عربستان، پشت پرده اقدامات تروریستی در کویت و فرانسه و تونس نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که عربستان با حمایت ازداعش باعث بروز اقدامات تروریستی در سه کشور فرانسه، کویت و تونس شده است گفت که برای مقابله با این اقدامات ترویستی بخصوص با داعش مجامع بین‌المللی باید از راهکار ایران استفاده کند. https://cdn.icana.ir/d/019/59777.jpg عربستان،,پشت,پرده,اقدامات,تروریستی,در,کویت,و,فرانسه,و,تونس Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا: منصور حقیقت‌پور با اشاره به حوادث تروریستی در کشورهای فرانسه و کویت و تونس گفت علیرغم این که از داعش به عنوان عامل بروز این اقدامات تروریستی نام برده می شود ولی پشت پرده عربستان است چون داعش نوکر و جیره خوار آنهاست وعربستان نیز روزی داعش را می‌دهد.
وی در عین حال با بیان اینکه رفتار دولت‌های کویت و فرانسه و تونس در برابر عربستان باعث بروز این اقدامات تروریستی شده است توضیح داد: این دولت‌ها با رفتارهایشان در برابر عربستان دست این کشور را برای هر گونه اقدام سوء فرهنگی و اجتماعی بازگذاشتند که نمونه آن حمایت کویت از عربستان در شورای همکاری خلیج فارس است، حال این دولت‌ها چوب رفاقت بدشان را با عربستان می‌خورند.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این که راهکار جدی برای برخورد با داعش قطع و تضعیف رابطه با عربستان است گفت که مجامع بین‌المللی باید پشت سر ایران طبق فرمول و آیین نامه‌ای که ایران برای مقابله با داعش طراحی و عملیاتی کرده است حرکت کند چرا که فرمول‌های دیگر که توسط کشورهای غربی بخصوص آمریکا مطرح شده است عملیاتی نیست و حتی آنها از داعش بهره‌برداری می‌کنند.
حقیقت‌پور توضیح داد: این فرمول در اختیار عراق و سوریه و حزب‌الله قرار گرفته است و آنها مطابق با آن با داعش می‌جنگند . آیین‌نامه ای که بر پایه‌ی بسیج مردم ، ایجاد انگیزه و انتخاب روش‌هایی برای مقابله با داعش است چون تنها با بمب‌باران نمیتوان کاری از پیش برد و باید روی زمین با داعش برخورد کرد.
وی ادامه داد: اگر کشورهای دیگر اقدام عملی برای مقابله با داعش انجام ندهند باید منتظر اقدامات خرابکارانه داعش باشند. بحث بر سر انتخاب دوست بد است . دولت‌ها باید مراقب برقراری ارتباط با عربستان باشند و بدانند که حامی اصلی داعش عربستان است و پشت پرده این اقدامات تروریستی دولت حجاز است.
نایب رئیس کمیسیون امنیتملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه هدف داعش از اقدامات تروریستی را شیعه هراسی و اسلام هراسی دانست و خاطر نشان کرد:‌انفجار در مسجد شیعیان کویت و یا مسجد شیعیان عربستان نمونه‌ای از اهداف داعش برای تضعیف شیعیان است . از طرفی دیگر آنها با اقدامات تروریستی در کشوری تروریستی می‌خواهند اسلام هراسی را گسترش دهند چون رژیم حاکم بر حجاز ورژن نوینی از رژیم اشغالگر قدس برای اسلام هراسی است که با این اقدامات می‌خواهند چهره خشن و عبوس و خطرناک از اسلام را به دنیا نشان دهند.
حقیقت‌پور یاد آور شد: یک عده آخوند درباری بی سواد متعصب ، جاهل با دادن فتواهایی حتی خردسالان را به سمت عملیات انحرافی می‌کشاند، با این القاء که اگر خود را منفجر کنند و یا مسلمانان و دیگر مردم بی گناه را بکشند در بهشت با حضرت رسول (ص) محشور می‌شوند.
انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet