هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
میرگلوی‌بیات:

هزینه یک میلیونی تزریق داروی شیمی درمانی در بخش خصوصی/ بیماران صعب‌العلاج نیاز به بسته‌های حمایتی دارند

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از هزینه یک میلیون تومانی تزریق داروی شیمی درمانی در بخش خصوصی خبر داد.
جمعه 12 تیر 1394 ساعت 10:24
هزینه یک میلیونی تزریق داروی شیمی درمانی در بخش خصوصی/ بیماران صعب‌العلاج نیاز به بسته‌های حمایتی دارند عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از هزینه یک میلیون تومانی تزریق داروی شیمی درمانی در بخش خصوصی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/51793.jpg هزینه,یک,میلیونی,تزریق,داروی,شیمی,درمانی,در,بخش,خصوصی/,بیماران,صعب‌العلاج,نیاز,به,بسته‌های,حمایتی,دارند Icana

شهلا میرگلوی‌بیات در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره مشکلات امروزه بیماران صعب‌العلاج در کشور، افزود: وزارت بهداشت برای حمایت از بیماران صعب‌العلاج یارانه‌ای را در نظر گرفته است به گونه‌ای که هزینه درمانی آنها از طریق این وزارتخانه پشتیبانی می شود.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: امروزه 90 درصد داروهای بیماران صعب‌العلاج از سوی دولت به بیماران پرداخت می‌شود که البته بازهم این مبلغ کفایت نمی‌کند چراکه مابقی این هزینه‌ها که باید از سوی بیمار پرداخت شود آن‌قدر زیاد است که بازهم بیمار در پرداخت آن با مشکل مواجه می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه هزینه‌های درمان بیماران صعب‌العلاج بسیار زیاد است، تصریح کرد:‌ از سویی دیگر اگر نگاهی به داروخانه‌های 13 آبان و هلال احمر بیندازیم متوجه خواهیم شد تا بیماران مراحل سختی را باید پشت سر بگذارند تا تاییدیه بیمه را اخذ کند در حالی که با یک برنامه‌ریزی مناسب می توان این مشکلات را رفع کرد.

وی با تاکید بر اینکه بیماران صعب‌العلاج نیاز به بسته‌های حمایتی بیشتری دارند، یادآور شد:‌ امروزه یک خانواده با سطح مالی متوسط برای هزینه درمان بیمار سرطانی خود به زیر خط فقر می‌رود، همچنین هزینه تزریق داروهای شیمی درمانی نیز برای بیماران بسیار زیاد است که این قشر از بیماران را دچار مشکل کرده است.

میرگلوی‌بیات تاکید کرد: البته هزینه تزریق داروهای شیمی درمانی برای بیماران سرطانی در مراکز دولتی ناچیز است و بیشتر این معضل در بخش‌های خصوصی نمود پیدا می کند اما متاسفانه در بخش‌های دولتی به دلیل ازدحام جمعیت گاه بیمار مجبور است مدت‌های طولانی در نوبت باشد لذا در برخی مواقع بیمار به بخش خصوصی مراجعه می‌کند که در این صورت هزینه تزریق داروی شیمی درمانی برای وی به حدود یک میلیون تومان هم می‌رسد.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس نهم، تاکید کرد: بسته‌های حمایتی از بیماران صعب‌العلاج باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا بیمار مدت زمان طولانی را برای انجام عمل‌های جراحی در نوبت نماند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: البته گاهی انجام عمل‌های جراحی برای بیماران ضرورتی ندارد و پزشک به دلایل مختلف انجام این عمل را برای بیمار لازم می‌داند لذا بیمار نیز مجبور به تهیه پول برای انجام این عمل‌ها شده و بخش زیادی از فشار مالی نیز از این طریق بر بیماران تحمیل می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: لازم است وزارت بهداشت بر این مسایل نظارت چشمگیری داشته باشد چراکه بسیاری از بیماران به جهت راهنمایی‌های اشتباه پزشکان متحمل هزینه‌های درمان زیادی می‌شوند که مشکلات آنها را دوچندان می‌کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000