هدر موبایل
1394/04/09 14:55:52
سرویس فرهنگی
رجبی دوانی:

جایگاه بین‌المللی کتابخانه مجلس احراز شده است

رئیس سابق کتابخانه مجلس گفت: کتابخانه پارلمان جایگاه مهمی در تمام کشورهای جهان دارد و یکی از ارکان قوه مقننه محسوب می‌شود.
جایگاه بین‌المللی کتابخانه مجلس احراز شده است رئیس سابق کتابخانه مجلس گفت: کتابخانه پارلمان جایگاه مهمی در تمام کشورهای جهان دارد و یکی از ارکان قوه مقننه محسوب می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/110556.jpg جایگاه,بین‌المللی,کتابخانه,مجلس,احراز,شده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمد رجبی دوانی  امروز (سه‌شنبه 9 تیر) درمراسم معارفه رئیس جدید کتابخانه مجلس که در تالار تشریفات سالن مشروطه برگزار می‌شد، با تشکر از توجه دکتر لاریجانی به امور کتابخانه مجلس گفت: توفیق این را داشتم که در دو سال و نیم آخر خدمتم در بخش کتابخانه مجلس فعالیت کنم، جایی که حدود 26 سال قبل در آن با عنوان معاونت کتابخانه مشغول به فعالیت بودم.

وی افزود: کتابخانه پارلمان جایگاه مهمی در تمام کشورهای جهان دارد و یکی از ارکان قوه مقننه محسوب می‌شود و به همین دلیل کوشش کردم جایگاه بین‌المللی کتابخانه مجلس احراز شود، جایگاه بین‌المللی کتابخانه مجلس در طول دوره فعالیتم احراز شد و این کتابخانه عضو همایش بین‌المللی کتابخانه‌های مجالس دنیا شد، همچنین برای اولین‌بار مجله‌ای به زبان انگلیسی در این دوره منتشر شد.

رئیس سابق کتابخانه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای احراز جایگاه بین‌المللی کتابخانه مجلس، تعاملات بین‌المللی با کتابخانه‌های پارلمان‌های جهان صورت گرفت و گزارشات عملکرد در سایت کتابخانه مجلس منتشر شد.

رجبی دوانی گفت: خوشبختانه روسای پیشین کتابخانه مجلس خدمات شایسته‌ای ارائه کردند و آقایان حائری، فدایی عراقی و ابهری تلاش‌های خوبی در این زمینه داشتند و آقای ابهری رئیس کمیته بین‌الملل نسخه خطی شدند و دکتر جلالی نیز با پیگیری‌های خود تلاش‌های خوبی برای احداث ساختمان جدید مجلس داشتند، آقای جعفری نیز با اقدامات شایسته خود توانستند زمینه توسعه انتشارات و همچنین تقویت بخش دیجیتال‌سازی را فراهم کنند.

وی تصریح کرد: در طول دوره فعالیتم با همکاری کارکنان کتابخانه مجلس حدود 50 نسخه کتاب نفیس چاپ شد و مجله‌های علمی و پژوهشی و ترویجی نیز انتشار یافت. همچنین مجله بهارستان ایران برای بخش ایران‌شناسی و مجله بهارستان هنر برای بخش هنری کتابخانه منتشر شد.

رئیس سابق کتابخانه مجلس شورای اسلامی افزود: سال‌های اخیر با وجود محدودیت منابع تلاش‌های خوبی برای در اختیار گرفتن فضا برای توسعه کتابخانه مجلس صورت گرفت و تا 8 سال آینده از لحاظ فضا و محیط با مشکلی روبرو نیستیم، این در حالی است که در سابق کتاب‌های زیادی به دلیل محدودیت فضا، در کارتن نگهداری می‌شد. در این زمینه آقای جعفری کتاب «کلک و کتاب» را منتشر کرد.

رجبی دوانی افزود: انشاالله با همت آقای مجیدی که سابقه کار در یونسکو را دارند، کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی بیشتر تقویت شود.

وی یادآور شد: امیدوارم به‌عنوان مشاور عالی رئیس کتابخانه ملی بتوانم به کتابخانه‌ها و کتابخانه مجلس کمک کنم و از شما می‌خواهم دعا بفرمایید خداوند یکتا عاقبت ما را به خیر کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet