هدر موبایل
1394/04/09 14:58:50
سرویس اقتصادی
عمرانی تاکید کرد:

هشدار نسبت به شیوع تب کریمه کنگو در کشور/اشد مجازات در انتظار دستگاه‌های اهمال کننده در شیوع این بیماری

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با هشدار نسبت به شیوع تب کریمه کنگو در کشور، گفت: هر دستگاهی با اهمال در وظایف خود در زمینه شیوع این بیماری مقصر شناخته شود شامل اشد مجارات خواهد بود.
هشدار نسبت به شیوع تب کریمه کنگو در کشور/اشد مجازات در انتظار دستگاه‌های اهمال کننده در شیوع این بیماری عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با هشدار نسبت به شیوع تب کریمه کنگو در کشور، گفت: هر دستگاهی با اهمال در وظایف خود در زمینه شیوع این بیماری مقصر شناخته شود شامل اشد مجارات خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/104605.jpg هشدار,نسبت,به,شیوع,تب,کریمه,کنگو,در,کشور/اشد,مجازات,در,انتظار,دستگاه‌های,اهمال,کننده,در,شیوع,این,بیماری Icana

سکینه عمرانی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،با هشدار نسبت به شیوع تب کریمه کنگو در کشور،گفت: درصورتی که مشخص شود قصور دستگاهی عامل شیوع این ویروس در کشور بوده به طور حتم اشد مجازات در انتظار آن خواهد بود.

نماینده مردم سمیرم درمجلس شورای اسلامی،با تاکید براینکه سلامت مردم شوخی بردار نیست،افزود:دستگاه های اجرایی به ویژه وزارت بهداشت و جهاد کشاورزی مسئول تامین خوراک سالم مردم هستند که در صورت بروز هر نوع مشکلی در این زمینه باید پاسخگو باشند.

 

سازمان دامپزشکی مسئول گوشت وارداتی مبتلا به ویروس تب کریمه کنگواست

این نماینده مردم درمجلس نهم،با بیان اینکه برای تامین سلامت مردم درجامعه باید نظارت کافی بر تولید گوشت در داخل و همچنین واردات آن براساس نیاز کشور صورت بگیرد، تصریح کرد: درصورتی که عامل شیوع ویروس تب کریمه کنگو گوشت آلوده وارداتی باشد سازمان دامپزشکی مسئول است.

عمرانی با بیان اینکه تب کریمه کنگو یک بیماری حاد ویروسی بوده که طبق آما تاکنون 3 نفر ازهموطنانمان بر اثر ابتلا به آن کشته شده اند،افزود: برای جلوگیری از ابتلا شمار بیشتری از مردم به این ویروس دستگاه های مسئول باید ضربتی به موضوع ورود کنند.

 

ورود کمیسیون کشاورزی مجلس به بررسی بیماری تب کنگو

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه کمیسیون کشاوری مجلس به موضوع تامین سلامت مردم حساس است،تاکید کرد: هیچ انگیزه ای نمی تواند برای اهمال در حفظ سلامت مردم از سوی مسئولان توجیه پذیر باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: برای جلوگیری از شیوع بالای این بیماری در کشور، در صدد هستیم تا در نخستین نشست این کمیسیون به بررسی بیماری تب کریمه کنگو با حضور مسئولان مربوطه در حوزه دامپزشکی،وزارت جهاد کشاورزی و وزارت بهداشت و درمان بپردازیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: امسال 39 نفر به ویروس کریمه کنگو مبتلا شده‌ و 3 مورد فوتی گزارش شده است. بنابراین مردم به مُهر تأیید دامپزشکی روی کشتارها دقت کرده و ۲۴ ساعت گوشت نذری را در یخچال نگهداری کنند.

وی ادامه داد: مناطق شرقی کشور بیش از سایر مناطق درگیر این ویروس است البته در همه جای کشور احتمال انتقال آن وجود دارد اما در استان‌های سیستان و بلوچستان و خراسان بیشتر است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet