ایام محرم 1398
1394/04/09 14:50:56
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون کشاورزی خواستار شد،

تنظیم بازار عرضه و تقاضای برنج از سوی وزارت جهاد کشاورزی

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: خرید، ورود و توزیع برنج از سوی بخش خصوصی با سیاست‎های داخلی مغایرت دارد.
تنظیم بازار عرضه و تقاضای برنج از سوی وزارت جهاد کشاورزی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: خرید، ورود و توزیع برنج از سوی بخش خصوصی با سیاست‎های داخلی مغایرت دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/44030.jpg تنظیم,بازار,عرضه,و,تقاضای,برنج,از,سوی,وزارت,جهاد,کشاورزی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا: محمدتقی توکلی اظهار کرد: تولید برنج در کشور 2 میلیون تن در سال است و این در حالیست که میزان مصرف 2.4 میلیون تن است.
وی با بیان اینکه تنها در شرایطی برنج باید وارد شود که با کمبود مواجه باشیم، افزود: نباید در هنگام برداشت برنج داخلی اقدام به واردات برنج شود چراکه بازار را اشباع می‎کند و قیمت تولید داخلی کاهش و در نهایت کشاورزی متضرر می‎شود.
توکلی با اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی باید به‎گونه‎ای بازار را تنظیم کند که عرضه و تقاضا به‎هم نخورد، تصریح کرد: همیشه باید برنج به اندازه نیاز مردم باشد که این وضعیت در کشور ما روی برنامه نیست و متاسفانه خرید برنج و واردات آن زمانی انجام می‌شود که یا فصل برداشت است و یا انبارها پر هستند و این امر منجر به خسارت کشاورز می‎شود.
نماینده مردم الیگودرز در مجلس با تاکید بر اینکه این عدم هماهنگی نشان می‎دهد که تنظیم بازار درست انجام نمی‎شود، گفت: برنج را بخش خصوصی وارد می‎کند که متاسفانه خرید، ورود و توزیع این محصول از سوی بخش خصوصی با سیاست‎های داخلی مغایرت دارد و وضعیت قیمت برنج را در نوسان قرار می‎دهد به‎گونه‎ای که در یک بازه زمانی، با عرضه کم قیمت بالا می‌رود و با عرضه بالا قیمت کاهش می‎یابد که باید این مهم مدیریت شود.
انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet