هدر موبایل
1394/04/11 08:02:00
سرویس فرهنگی
کیایی نژاد مطرح کرد:

جای طنز در رسانه ها خالی است/برنامه های طنز باید بار فرهنگی داشته باشند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: صدا و سیما باید در کنار پخش برنامه های مذهبی و روضه و دعای کمیل به منظور ایجاد نشاط اجتماعی بیشتر در جامعه برنامه های شاد و با مضامین طنز و فکاهی نیز در نظر بگیرد.
جای طنز در رسانه ها خالی است/برنامه های طنز باید بار فرهنگی داشته باشند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: صدا و سیما باید در کنار پخش برنامه های مذهبی و روضه و دعای کمیل به منظور ایجاد نشاط اجتماعی بیشتر در جامعه برنامه های شاد و با مضامین طنز و فکاهی نیز در نظر بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/45473.jpg جای,طنز,در,رسانه,ها,خالی,است/برنامه,های,طنز,باید,بار,فرهنگی,داشته,باشند Icana

مفید کیایی نژاد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر اینکه برنامه های طنز باید دارای بار فرهنگی و ارزش تاثیر گذاری باشد افزود:نباید طنز را با لودگی مخلوط کرد و باید در اجرای برنامه های شاد به گونه ای برنامه ریزی کرد که دربستر آن پیامی فرهنگی و دارای بار معنایی مناسب به مخاطب ارسال شود.  
نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دربرخی برنامه های طنز طرحی برای بیان مفاهیم اجتماعی وجود ندارد از این موضوع انتقاد کرد و اظهار داشت:طنزهایی که آمیخته به لودگی وتکیه کلام های بی معنا هستند در قالب چنین برنامه هایی در میان مردم منتشر می شود که باید با اصلاح نگرش ها در این حوزه، مانع از فرهنگ سازی غلط چنین برنامه هایی در میان مردم شد.

این نماینده مجلس، برنامه های طنز و سرگرم کننده را دارای مخاطبان زیادی دانست و با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت چنین مخاطبانی در حوزه فرهنگی به خوبی استفاده کرد افزود: استقبال مردم از برنامه های طنز و فکاهی نشان می دهد این هنر میان مردم مخاطبان زیادی دارد و به این دلیل مسئولان باید حرف و بیان خود را با زبان طنز و به صورت حرفه ای مطرح کنند.

کیایی نژاد، استفاده از ظرفیت طنز برای نقد وضع جامعه را مناسب دانست و ادامه داد:باید نقدهای منصفانه افراد در قالب طنز در جامعه مطرح شود اما،نباید طنز با تخریب اشتباه گرفته شود و با طنزهای نامناسب وجه افراد و عملکرد آن ها را مورد تاخت و تاز قرار داد.

نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد درمجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:در اجرای برنامه های طنز باید به ذائقه های مردم توجه شود و بنا به درخواست آن ها برنامه سازی کرد چرا که معتقدم در صورت بی توجهی به این موضوع،مخاطبان استقبال چندانی از طنز و برنامه های سرگرم کننده در رسانه ها نمی کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم با مشکلات اجتماعی و سختی های زیادی مواجه هستند و باید  با برنامه ریزی از بار این مشکلات کم کرد گفت:باید لبخند با استفاده از ظرفیت بالای طنز وفکاهی به لبان مردم نشانده شود و انجام این کار را می توان با چاپ کتاب های طنز،ساخت فیلم و سریال و نیز انیمیشن انجام داد./
پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet