ولادت حضرت امام رضا (ع)
1394/04/12 09:01:00
سرویس سیاسی
منصوری آرانی:

عدم توافق برای طرفین هزینه بر است/ مذاکرات به مرحله سخت رسیده است

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: عدم توافق نهایی برای تمام طرفین مذاکرات هسته ای هزینه بر است، بر همین اساس تصور می‌کنم طرفین بعد از مهلت تعیین شده توافق نهایی را امضا کنند.
عدم توافق برای طرفین هزینه بر است/ مذاکرات به مرحله سخت رسیده است عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: عدم توافق نهایی برای تمام طرفین مذاکرات هسته ای هزینه بر است، بر همین اساس تصور می‌کنم طرفین بعد از مهلت تعیین شده توافق نهایی را امضا کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/52605.jpg عدم,توافق,برای,طرفین,هزینه,بر,است/,,مذاکرات,به,مرحله,سخت,رسیده,است Icana

عباسعلی منصوری آرانی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تمدید هفت روزه مذاکرات هسته‌ای گفت: در حال حاضر مذاکرات در مرحله حساسی است. در واقع این گفت و گو های پر مجادله ترین مذاکرات تاریخی است و طبیعی است که بحث ها پیچیده شود.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس نهم شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به شرایط و خط قرمزهایی که برای هر دو طرف مذاکرات هسته‌ای وجود دارد، دسترسی به تفاهم نهایی و نقاط مشترک طولانی و زمان بر است.

وی عنوان کرد: مذاکرات کنونی در وین بر اساس چارچوب کلی بیانیه لوزان پیگیری می‌شود. اما اکنون مسئله جزییات مذاکرات است که از اهمیت و حساسیت بیشتری برخوردار است. بنابراین برای رسیدن به نقاط اشتراک و امضای تفاهم نهایی باید وقت بیشتری صرف کرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی توضیح داد: اگر گفت و گو بین دو کشور بود قطعا رسیدن به تفاهم کاری ساده بود و زمان کمتری نیاز داشت. اما اکنون ایران با 6 کشور و دو سازمان ملل و آژانس بین المللی پای میز مذاکرات نشسته است و همین تعداد بالا مذاکرات را سخت و پیچیده می کند.

منصوری آرانی افزود: از آنجایی که بیش از 10 کشور سازمان و مجموعه در مذاکرات هسته‌ای ایران حاضر هستند و هر کدام منافع ملی و سازمانی خود را دنبال می کنند کار کمی سخت می شود . اما اگر طرفین انعطاف بیشتری نشان دهند توافق دست نیافتنی نخواهد بود.

نماینده مردم کاشان در مجلس تاکید کرد: اگر مذاکرات در مسیر مسائل فنی دنبال شود و انعطاف طرفین به نسبت گذشته افزایش یابد توافق نهایی رخ خواهد داد. اما اگر بر موضوعات سیاسی پافشاری شود و حاشیه متن مذاکرات شود، حصول توافق با مشکل مواجه خواهد شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: البته اعتقاد دارم عدم توافق به قدری برای طرفین هزینه بر است که به نظر می‌رسد بعد از زمان مشخص شده، توافق صورت گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet